Notowania

handel w święta
10.11.2012 10:04

Zakupy w święta. Jutro czynny tylko małe sklepy

Na pewno nie wejdziemy do dużych supermarketów i sklepów. Czynne będą za to lokale gastronomiczne i stacje paliw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sjlocke/iStockphoto)

*Jutro zakupów w super, hipermarketach i innych dużych sieciach handlowych na pewno nie zrobimy. Kodeks pracy przewiduje od kilku już lat zakaz pracy w handlu w święta - mówi ekspert prawa pracy Piotr Wojciechowski. *

- _ Na pewno nie wejdziemy do dużych supermarketów, do sklepów, w których pracują pracownicy, bo zgodnie z obowiązującym prawem te placówki muszą być w święta zamknięte _- tłumaczy ekspert.

Piotr Wojciechowski zwraca uwagę, że niektóre małe sklepy w święta mogą być otwarte, pod warunkiem jednak, że za ladą stanie właściciel lub inna osoba zatrudniona na przykład na umowę zlecenie albo umowę o dzieło. Pracować w handlu nie może natomiast osoba zatrudniona w oparciu o umowę o pracę

W święta otwarte mogą być stacje benzynowe, w których można kupić nie tylko paliwo ale także artykuły codziennego użytku.

- _ Oczywiście wszystkie punkty usługowe są czynne np.: restauracje i kawiarnie albo kwiaciarnie _- dodaje. Piotr Wojciechowski zwraca uwagę, że zakaz handlu w placówkach zatrudniających pracowników nie dotyczy niedziel a jedynie świąt.

Tagi: handel w święta, supermarkety, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz