Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

Zalegasz z abonamentem RTV - PiS daruje dług

Masz zaległości w opłacaniu abonamentu radiowo-telewizyjnego? Zostaną umorzone, jeśli zadeklarujesz, że odtąd będziesz płacić systematycznie.

Taki pomysł ma PiS na zwiększenie wpływów do budżetu TVP i Polskiego Radia - pisze "Życie Warszawy".

Jego autor poseł Marek Polak wystąpił już w tej sprawie z interpelacją do premiera Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiada, że jeśli z prawnych ekspertyz będzie wynikało, iż do wprowadzenia amnestii potrzebna jest nowelizacja ustawy abonamentowej, złoży odpowiedni projekt do laski marszałkowskiej.

Według "Życia Warszawy" szanse na jego uchwalenie byłyby spore, bo poparcie dla pomysłu posła Polaka deklarują jego partyjni koledzy.

Jak mówi członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski godne rozważenia są wszelkie pomysły zmierzające do naprawy obecnej sytuacji.

Przypomina, że spośród dziewięciu milionów gospodarstw domowych, które zarejestrowały odbiornik radiowy lub telewizyjny, zaległości ma prawie połowa.

"Jeśli te gospodarstwa zaczęłyby regularnie płacić, wpływy z tytułu abonamentu do budżetów Polskiego Radia i TVP wyniosłyby ponad dwa miliardy 300 milionów złotych rocznie, a nie 880 milionów jak obecnie" - mówi w rozmowie z "Życiem Warszawy" Witold Kołodziejski.

abonament, krritv, rtv
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
misiek113
89.76.166.* 2008-11-20 16:08
Jak wywalicie Wildsteina ,to ureguluję dług.Nie będę płacił na idiotów!!!!!
oburzona
83.12.171.* 2007-02-02 12:39
tak zalegan ale dlaczego ja mam płacić abonament skoro bez cyfy nie ma u nas żadnego odbioru (nie pamiętam ile było prób z różnymi antenami i firmami instalującymi, w końcu założono mi 4 m wysoką antenę na dachu coś tam w tv było widać ale jak przyszła burza i zaczęły bić pioruny to szybko trzeba było ją ściągnąć - wyrzucone pinidze w błoto) to po pierwsze a po drugie ja płaciłam przez lata mimo braku odbioru a inni mają odbiór, nie płacą i nigdy nie płacili i jeszcze się z innych śmieją.
2006-12-24 22:54 Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli będę płacił to umorzą mi dług i wzrośną wpływy do budżetu. A jeśli dalej nie bedę płacił (bo nie mam takiego przymusu prawnego)?
Co zmieni więc ta abolicja abonamentowa? Czy to ma spowodować, że większość zacznie płacić coś czego nie musi. Marzenia ściętej głowy, albo uważają społeczeństwo za kompletnych debili. Dla mnie mogą obniżyć abonament o 99,9% to i tak nie zapłacę. Po co mam stracić 0,01%?
Zobacz więcej komentarzy (19)