Notowania

amazon
02.10.2013 07:14

Założyciel Amazona kupił dziennik "Washington Post"

Dziennik, podobnie jak inne wydawnictwa grupy, stanie się własnością Nash Holdings, funduszu inwestycyjnego należącego do Bezosa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(etech/CC/flickr)

Założyciel internetowego portalu handlowego Amazon Jeff Bezos sfinalizował transakcję zakupu prestiżowego dziennika Washington Post za sumę 250 mln dolarów - poinformowali wczoraj przedstawiciele wydawcy pisma.

_ Washington Post Company w dniu dzisiejszym zawiadamia o zawarciu transakcji sprzedaży działalności wydawniczej w sektorze prasowym Jeffreyowi P. Bezosowi _ - poinformowano w opublikowanym komunikacie.

Dziennik, podobnie jak inne wydawnictwa grupy, stanie się własnością Nash Holdings, funduszu inwestycyjnego należącego do Bezosa.

Bezos po raz pierwszy poinformował o zamiarze zakupu _ Washington Post _ na początku sierpnia wywołując niemałą sensację.

Założony 136 lat temu dziennik uważany jest (obok dzienników _ New York Times _ i _ Los Angeles Times _) za jeden z czołowych opiniotwórczych organów prasowych w USA. To właśnie dziennikarze _ Washington Post _ Bob Woodward i Carl Bernstein ujawnili w latach 70. ub. wieku aferę Watergate, która doprowadziła do ustąpienia prezydenta Richarda Nixona. Dziennikarze i autorzy pisma zdobyli łącznie 47 nagród Pulitzera, najbardziej prestiżowych na rynku mediów w USA.

W ostatnim okresie _ Washington Post _ przeżywał poważne kłopoty. Tylko w ciągu trzech kwartałów br. straty finansowe wyniosły 49 mln dolarów. Systematycznie spadał też nakład - z 800 tys. egzemplarzy 20 lat temu do 447 tys. obecnie.

Od 80 lat dziennik był kontrolowany przez rodzinę Meyer-Graham. Przez 30 lat, od roku 1963 r. dziennikiem kierowała Katherine Graham, która przejęła stery po samobójczej śmierci jej męża. Jej ojciec Eugene Meyer kupił tytuł w 1933 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Miłośnik przygód uratuje gazetę? Twórca Amazona wielokrotnie udowadniał, że ma nosa do podejmowania trafnych decyzji.
Kim jest nabywca Washington Post? Bezos kupuje The Washington Post i inne gazety za kwotę 250 milionów dolarów, ogłosiła spółka The Washington Post Co. dwa dni temu.
Słynna amerykańska gazeta sprzedana _ Washington Post _ od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. Nowy szef ma pomóc wyjść dziennikowi z dołka.
Tagi: amazon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz