Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamach samobójczy w Iraku. Są zabici i ranni

0
Podziel się

W centrum Bagdadu zamachowiec wysadził się przed siedzibą wywiadu. Sześć osób zginęło, a 32 zostały ranne.

Zamach samobójczy w Iraku. Są zabici i ranni
(Polaris Images/East News)
bDYcqCzV

Wszystko to dzieje się w czasie, gdy rządowa armia próbuje zwalczyć rebelię sunnitów z Państwa Islamskiego na północy kraju.

Napastnik wjechał wyładowanym materiałami wybuchowymi samochodem w główną bramę siedziby wywiadu. Budynek jest chroniony przez betonowe zapory, ale przy głównym wejściu zazwyczaj tłoczą się ludzie. Przypuszcza się, że atak był dziełem sunnitów, powiązanych z radykałami z Państwa Islamskiego.

W ostatnich tygodniach fanatycy zdobyli kontrolę nad większością terenów na północy Iraku i ogłosili tam powstanie islamskiego kalifatu. Zaniepokojenie ich działalnością wzrosło po tym, jak kilka dni temu ogłosili oni, że zabili amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya.Mężczyzna został dwa lata temu porwany w Syrii i od tego czasu był przetrzymywany przez islamistów.

bDYcqCzX

Jutro w Arabii Saudyjskiej mają spotkać się ministrowie spraw zagranicznych kilkunastu krajów Bliskiego Wschodu. Politycy mają zastanowić się, w jaki sposób powstrzymać radykałów z Państwa Islamskiego i jak zakończyć wojnę domową w Syrii. To właśnie tam fanatycy urośli w siłę i zdobywali pierwsze miasta.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukamienowali mężczyznę za cudzołóstwo Amerykański minister obrony ocenił, że ekstremiści stanowią zagrożenie, które wykracza poza te, znane dotąd Amerykanom.
"Polska powinna pomóc Irakowi i regionowi" Prezydencki doradca Roman Kuźniar przekonuje, że Polska powinna być uczestnikiem koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu.
Kto ostrzelał dżihadystów? USA i Irak milczą O atakach z powietrza na pozycje rebeliantów poinformowali agencję AP Irakijczycy mieszkający w pobliżu Mosulu. Według źródeł irackich zginęło kilkudziesięciu dżihadystów.
bDYcqCAy
KOMENTARZE
(0)