Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamach w Wołgogradzie – Są informacje o zamachowcach

0
Podziel się

Terroryści prawdopodobnie przeszli szkolenie w jednej z republik na Północnym Kaukazie.

Zamach w Wołgogradzie – Są informacje o zamachowcach
(PAP/EPA)
bEgMgYCZ

Terroryści samobójcy, którzy dokonali zamachów bombowych w Wołgogradzie na południu Rosji, przeszli przeszkolenie w jednej z republik na rosyjskim Północnym Kaukazie - poinformowała dziś agencja Interfax, powołując się na źródło w organach ścigania.

_ - Sporządzono wstępny obraz okoliczności zamachów. Z dotychczasowych ustaleń wynika - wskazuje na to szereg poszlak - że terroryści samobójcy, którzy odpalili bomby na dworcu kolejowym i w trolejbusie nr 15 w Wołgogradzie, przeszli przeszkolenie nie w obwodzie wołgogradzkim, lecz przyjechali do tego regionu mając już, prawdopodobnie, konkretne zadanie zdestabilizowania sytuacji przez samobójcze zamachy z dużą liczbą ofiar śmiertelnych i rannych _ - powiedział rozmówca agencji.

Źródło Interfaksu sprecyzowało, że według wstępnych informacji terroryści samobójcy przeszli przeszkolenie w jednym z regionów Północnego Kaukazu, w których siły federalne - jak to ujęto - _ aktywnie kontynuują likwidację bandyckiego podziemia _.

bEgMgYDb

W ostatnich latach informacje o akcjach sił federalnych przeciwko islamskim ekstremistom najczęściej napływały z Dagestanu, rzadziej z Kabardo-Bałkarii i Inguszetii.

Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK), rządowy organ koordynujący walkę z terroryzmem w Rosji, nie ujawnia żadnych szczegółów śledztwa w sprawie aktów terroru w Wołgogradzie. W czwartek przekazał on jedynie, że _ prace te przynoszą określone rezultaty _.

Czytaj więcej w Money.pl

bEgMgYDC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)