Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamieszki w Egipcie. 95 zabitych i 870 rannych w całym kraju

0
Podziel się

Co najmniej 124 zwolenników Mursiego, obalonego przez wojsko na początku lipca, zginęło dziś na placu przed meczetem Rabaa al-Adawija w Kairze.

Zamieszki w Egipcie. 95 zabitych i 870 rannych w całym kraju
(PAP/EPA)
bErJedvp

95 osób zginęło, a 874 zostały ranne dziś w starciach między zwolennikami obalonego islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego a siłami bezpieczeństwa w Egipcie - podał egipski resort zdrowia. Wcześniej ministerstwo informowało o 56 zabitych.

Doniesienia o rannych i zabitych - często sprzeczne - napływają z różnych źródeł.

Państwowa stacja telewizyjna Nile TV, powołując się na ministerstwo spraw wewnętrznych, podała, że sześciu członków egipskich sił bezpieczeństwa zginęło, a 66 odniosło obrażenia w środę podczas rozbijania obozów islamistów w Kairze.

bErJedvr

Co najmniej 124 zwolenników Mursiego, obalonego przez wojsko na początku lipca, zginęło dziś na placu przed meczetem Rabaa al-Adawija w Kairze - poinformował dziennikarz AFP, który zdołał policzyć ciała złożone w trzech prowizorycznych kostnicach. Manifestanci mówią o ponad 2200 zabitych i ok. 10 tys. rannych, jednak agencja zaznacza, że liczb tych nie można zweryfikować z niezależnych źródeł.

Dwa kairskie place - przed meczetem Rabaa al-Adawija oraz Al-Nahda przed uniwersytetem - to miejsca, gdzie od ponad miesiąca trwały największe demonstracje zwolenników odsuniętego od władzy prezydenta, domagających się jego powrotu do władzy.

Egipskie siły bezpieczeństwa przystąpiły w środę do likwidowania obu tych obozów.

Tymczasem co najmniej 17 osób zginęło w prowincji Fajum, na południowy zachód od Kairu, w starciach, które wywiązały się między zwolennikami Mursiego a siłami bezpieczeństwa - podała państwowa agencja MENA. Jak relacjonowali świadkowie, islamiści zaatakowali co najmniej dwa komisariaty policyjne i podpalili zaparkowane przed nimi radiowozy. Do konfrontacji doszło również pod siedzibą gubernatora prowincji.

bErJedvx

Co najmniej pięć osób zginęło w Suezie na północy kraju podczas szturmu islamistów na budynek rządowy. Świadkowie podali, że podpalono transporter opancerzony.

Według agencji AP starcia wybuchły w Aleksandrii na północy kraju, a także w położonych w Delcie Nilu prowincjach Al-Buhajra i Asz-Szarkijja.

Urząd prezydenta ogłosił, że od godz. 16 przez miesiąc w całym kraju będzie obowiązywał stan wyjątkowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Studenci rzucali kamieniami w policję Władze poinformowały, że podczas starć w portowym mieście Valparaiso zatrzymano ponad 130 osób. Podpalone zostały dwa policyjne motocykle.
Tragiczne starcia w Egipcie. Są oficjalne informacje To najkrwawsza konfrontacja od momentu odsunięcia Mursiego od władzy.
Co naprawdę wydarzyło się w Egipcie? Nowe doniesienia Według Bractwa Muzułmańskiego nie żyje co najmniej 70 osób. Niemal 200 zostało rannych.
bErJedvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)