Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamieszki w Jordanii. Prostetują przeciwko wysokim cenom paliw

0
Podziel się:

Jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt zostało rannych w zamieszkach we wczorajszych zamieszkach w Jordanii.

Zamieszki w Jordanii. Prostetują przeciwko wysokim cenom paliw
(PAP/EPA)

Jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt zostało rannych w zamieszkach, jakie wczoraj miały miejsce w Jordanii - poinformowały jordańskie źródła bezpieczeństwa. Przyczyną niepokojów są rosnące ceny paliw.

Na północy kraju - jak poinformowały władze - uzbrojeni napastnicy zaatakowali posterunek policji. Zginął jeden z napastników, a 16 osób, w tym 12 policjantów, zostało rannych.

Do zamieszek doszło także w stolicy kraju, Ammanie, oraz w miastach na południu kraju - Karak i Maan. Tam - według lokalnych mediów - demonstranci atakowali i podpalali budynki państwowe. Interweniowała policja. Wiele osób zostało rannych; wielu demonstrantów aresztowano.

Powodem wystąpień ulicznych jest decyzja rządu o zniesieniu subwencji do paliw, co spowodowało wzrost ich cen. Jordania od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem energetycznym. W przeciwieństwie do większości swych sąsiadów, kraj ten praktycznie nie ma żadnych surowców, dlatego też jest niemal całkowicie zdany na import paliw i surowców energetycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Po 1,5 roku dotarła tam arabska wiosna Tysiące osób skandowało: Lud żąda obalenia systemu - hasło znane z innych rewolucji arabskiej wiosny. Protesty wznieciła wprowadzona dziś przez rząd podwyżka cen paliw.
Były szef wywiadu skazany za korupcję To pierwszy wysoki rangą polityk jordański postawiony przed sądem na fali społecznych protestów przeciw korupcji, jakie odbywają się w kraju.
61 Syryjczyków wpadło w ich ręce. Terroryści? Wszczęto śledztwo, żeby określić ich tożsamość i powody, dla których podróżowali.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)