Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zanieczyszczenia powietrza. Chiny wydadzą 275 mld dolarów

Najnowsza inicjatywa władz ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w Pekinie i przyległych do niego rejonach o 25 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(stan/CC/Flickr)

Chiny zamierzają w ciągu pięciu lat wydać 275 miliardów dolarów na walkę z zanieczyszczeniem powietrza w Pekinie i niedalekim mieście wydzielonym Tianjin (Tiencin) oraz w gęsto zaludnionej prowincji Hebei (Hopej) - podał chiński dziennik _ China Daily _.

_ China Daily _ pisze, że najnowsza inicjatywa władz ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w Pekinie i przyległych do niego rejonach o 25 procent w stosunku do jego poziomu w 2012 roku. Dziennik dodaje, że szczegóły rządowego planu znane będą najwcześniej za miesiąc.

Zanieczyszczenie powietrza i wody w największych chińskich miastach jest od dawna problemem. Według agencji AP chiński rząd inicjuje walkę z zanieczyszczeniami z uwagi na rosnącą frustrację społeczną powodowaną skażeniem środowiska.

Oba miasta - stolica kraju i Tiencin - należą do miast wydzielonych, które bezpośrednio podlegają władzom kraju. Terytoria obu graniczą z prowincją Hebei.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny tną emisję CO2. To rewolucja Przedsiębiorstwa w branżach emitujących najwięcej zanieczyszczeń będą musiały do końca 2017 roku zmniejszyć o co najmniej 30 proc. emisję gazów cieplarnianych.
W tym mieście oddychanie grozi śmiercią Zanieczyszczenie powietrza w Pekinie - zarówno według oficjalnych, jak i nieoficjalnych pomiarów - osiągnęło poziom zagrażający zdrowiu mieszkańców.
Wielka afera w Chinach. Kolejne zatrzymania Co najmniej 18 kolejnych osób zostało zatrzymanych w związku ze skandalem wokół brytyjskiego koncernu farmaceutycznego GlaxoSmithKline, podejrzewanego o korumpowanie chińskich lekarzy i urzędników.
Tagi: zanieczyszczenie powietrza, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz