Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaniedbanie za ćwierć miliona złotych. Polski sprzęt nie pojedzie do Peru

Ministerstwo Obrony Narodowej mogło zawrzeć kontrakt za blisko ćwierć miliona złotych. Nie doszedł do skutku, bo były wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie zapoznał się w porę z dokumentacją przetargową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KFP/REPORTER)
Były wiceprezes PGZ Maciej Lew-Mirski był człowiekiem Antoniego Macierewicza

O sprawie informuje serwis "Fakt". Przypomina, że portal mpolska24.pl dotarł do dokumentów przetargowych i listów między Ministerstwem Obrony Narodowej a resortem obrony z Peru. Ten południowoamerykański kraj wyrażał zainteresowanie nabycia od Polski ręcznych zestawów przeciwlotnicze GROM. Latem 2017 r. do Polskiej Grupy Zbrojeniowej trafiło zapytanie dotyczące zakupu rakiet GROM z wyrzutniami za 25 mln dolarów oraz innych elementów przemysłu zbrojeniowego za kolejne 40 mln dolarów. Kontrakt mógł więc opiewać na niemal ćwierć miliarda złotych!

Tymczasem nic z niego nie będzie, gdyż został zlekceważony przez Macieja Lwa-Mirskiego, który do niedawna pełnił funkcję o niedawna wiceprezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To bliski człowiek Antoniego Macierewicza, który stracił stanowisko niedługo po tym, jak z resortem pożegnał się Macierewicz.

Zobacz też: Zakup okrętów podwodnych kluczowy dla modernizacji armii. Niemiecki oferent w poważnych tarapatach

Informator "Faktu" mówi, że wiceprezes Mirski nie miał czasu, by zapoznać się z aktami przetargowymi, aż upłynął termin. A co na to PGZ? Zwala winę na pośredników, którzy mieli sfinalizować kontrakt.

Zestawy przeciwlotnicze krótkiego zasięgu (do 5,5 km) GROM to broń znana w Wojsku Polskim od 1995 r. Zestaw waży ok 17 kg. Służy do niszczenia wrogich samolotów i śmigłowców, a pułap pocisku to ok. 10 km. Cztery lata temu kupili je od nas Litwini.

Tagi: ministerstwo obrony narodowej, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2018

misiuLitości, nie ćwierć miliona a ćwierć miliarda. Czy redaktor czyta co napisał?...Poza tym przeciętnego wyborcy PiS takie coś i tak nie rusza. Ćwierć … Czytaj całość

18-02-2018

Jan s.Straciliśmy DUŻO i nie ma winnych CZAS rozliczy

18-02-2018

starszy syn proboszczaZabytkowy "GROM" już tylko 3-ci świat i np. Peru mogą kupić. Nawet to nasi potrafili spartaczyć ...

Rozwiń komentarze (113)