Notowania

zarobki w polsce
27.01.2012 09:39

Zarobki po studiach coraz mniejsze

Przez kryzys młodzi szukający pracy drastycznie zmniejszyli swoje wymagania dotyczące płac i warunków pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(uniinnsbruck / Flickr (CC BY SA 3.0))

Młodzi szukający pracy nie mają już tak dużych wymagań płacowych, jak cztery lata temu. Wtedy chcieli pracować za co najmniej dwa tysiące złotych na rękę, a bezpłatne praktyki odchodziły do lamusa. Dziś już wymagają od pracodawcy jedynie 1,3 tysiąca złotych.

Diametralnie zmieniło się nastawienie młodych. Nie kręcą już nosem na _ śmieciowe _ umowy - o działo, zlecenie, czy w systemach prowizyjnych. W tej chwili mamy 25,4 procenta młodych bezrobotnych. Wprawdzie jest to dużo mniej niż Hiszpanii (45 procent), ale do standardów niemieckich (8,9 proc.) jeszcze nam daleko - pisze dziennik _ Gazeta Prawna _.

Młodzi przestali wierzyć w mit wykształcenia. Na drugi kierunek decydują się, tylko jeśli nie mogą znaleźć pracy albo kiedy już pracują - żeby się dokształcić. Na brak ofert nie mogą narzekać absolwenci politechnik i szkół zawodowych. Jednak przekonania o _ czterech tysiącach na rękę _ po studiach technicznych powoli zanikają, aczkolwiek absolwenci najbardziej pożądanych kierunków mogą na początek dostać trzy tysiące netto.

Czytaj więcej o wynagrodzeniach w Money.pl
Ci dziennikarze przynoszą największe zyski Najbardziej znani spośród gospodarzy programów informacyjnych zarabiją dziesiątki milionów. Zobacz kto.
Podwyżki dla mundurowych? Zależy od pogody _ - Nie możemy niczego obiecać na 100 procent - _ mówi szef MSW Jacek Cichocki.
To ich najbardziej opłaca się zatrudnić Robert Janowski dla swojej stacji telewizyjnej zarobił w zeszłym roku 115,6 milionów złotych. Polska Oprah Winfrey - 90,9 miliona złotych. Ile z tego uszczknęli dla siebie?
Tagi: zarobki w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz