Notowania

Zarząd PGE rozmawia z RN o nowej strategii

- W takich czasach można zachowywać się w jeden sposób - twierdzi Krzysztof Kilian, prezes PGE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Strategia PGE jest już opracowana, jednak cały czas toczą się na jej temat rozmowy z radą nadzorczą spółki - poinformował Krzysztof Kilian, prezes PGE.

_ - Strategię mamy opracowaną, jest w procesie dyskutowania z radą nadzorczą. Problemem do rozwiązania w takich czasach jest niestabilność warunków ekonomicznych i formalno-prawnych. W takich czasach można zachowywać się w jeden sposób przy budowie strategii: po pierwsze musimy postawić na efektywność kosztową, po drugie skupić się na core competence, po trzecie wykorzystać tani pieniądz na akwizycje i budowanie przewag konkurencyjnych _ - powiedział Kilian na panelu podczas V Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

_ - To powinny być dla takich firm jak moja podstawowe kierunki do budowania strategii _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Przesądzone losy Elektrowni Opole. Radni... _ O tym projekcie mówiło się od lat i poczyniono już kosztowne przygotowania. Ta decyzja i jej uzasadnienie jest dla nas nie do przyjęcia _.
JSW może przejąć inwestycję w Opolu - _ Jednym ze scenariuszy, który bierzemy pod uwagę, jest przejęcie odpowiedzialności za projekt przez JSW, być może jako uczestnika konsorcjum _ - powiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.
MSP oczekuje, że PGE przedstawi w strategii plany... MSP oczekuje, że PGE przedstawi w nowej strategii plany rozwoju mocy, ze szczególnym uwzględnieniem węgla brunatnego.
Tagi: bezpieczeństwo energetyczne, pge, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz