Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zasiłek dla bezrobotnych w Wałbrzychu zostanie skrócony do sześciu miesięcy

0
Podziel się:

Wszystko z powodu zmniejszającej się w mieście stopy bezrobocia.

Zasiłek dla bezrobotnych w Wałbrzychu zostanie skrócony do sześciu miesięcy
(attator/iStockphoto)
bEToxjwB

Od stycznia 2014 roku. w Wałbrzychu osoby bezrobotne będą mogły pobierać zasiłek tylko przez sześć miesięcy, a nie jak do tej pory, przez rok - powiedziała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu Marzena Radochońska.

_ - Wynika to z przepisów, które mówią, że jeśli stopa bezrobocia w gminie wynosi poniżej 150 proc. przeciętnej stopy bezrobocia w kraju, to zasiłek przysługuje jedynie przez pół roku _ - wyjaśniła Radochońska.

W Wałbrzychu poziom bezrobocia wyniósł w czerwcu 2013 r. około 16 proc. przy 13,2-procentowej stopie bezrobocia w Polsce.

bEToxjwD

Zmiana długości przyznawania zasiłku dotyczy jedynie mieszkańców Wałbrzycha. Pozostali bezrobotni mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego, gdzie bezrobocie sięgało w czerwcu 2013 r. blisko 33 proc., w dalszym ciągu będą otrzymywali zasiłek przez 12 miesięcy.

Choć od początku roku bezrobocie w powiecie wałbrzyskim zmalało o kilka procent, w dalszym ciągu należy do najwyższych w kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski chce oszczędzać na bezrobotnych. Ma rację Co roku na szkolenia i szukanie pracy dla bezrobotnych wydajemy miliardy złotych. Część tych pieniędzy wyrzucana jest w błoto.
300 mln dla bezrobotnych nieszukających pracy Te sumę można byłoby wydać na wsparcie dla osób chcących pracować - oceniła wiceminister pracy.
"Co drugi młody musi stworzyć miejsce pracy" Minister gospodarki przekonuje, że młodzi Europejczycy nie będą mogli w przyszłości liczyć na zbyt dużo ofert pracy.
bEToxjxe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)