Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na białorusi
09.07.2013 14:19

Zasiłki chorobowe na Białorusi będą niższe

Znaczną obniżkę zasiłków chorobowych, wynikającą ze zmiany sposobu ich naliczania, zatwierdziła białoruska Rada Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kacharava/iStockphoto)

*Znaczną obniżkę zasiłków chorobowych, wynikającą ze zmiany sposobu ich naliczania, zatwierdziła białoruska Rada Ministrów - informuje białoruski dziennik _ Komsomolskaja Prawda w Biełorussii _. *

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które ma wejść w życie jeszcze w tym tygodniu, zasiłek chorobowy w ciągu pierwszych 10 dni choroby będzie wynosił 80 proc. dziennego zarobku z ostatnich sześciu miesięcy, a w następnych wzrośnie do 100 proc. Do tej pory 80-procentową stawkę stosowano tylko przez pierwszych sześć dni zwolnienia.

Zmienia się także sposób obliczania zasiłku w przypadku młodych ludzi idących na zwolnienie w ciągu pierwszych 6 miesięcy pracy oraz osób, które znalazły się na zwolnieniu z powodu doznania urazu w stanie nietrzeźwym.

Według wyliczeń _ Komsomolskiej Prawdy w Biełorusii _ zgodnie z nowymi przepisami osoba zarabiająca 5 mln rubli białoruskich (1,9 tys. zł) i idąca na 10 dni zwolnienia od wtorku otrzyma 1,34 mln rubli zasiłku (505 zł), gdy wcześniej przysługiwało jej 2,1 mln rubli (790 zł).

Młody człowiek pracujący od mniej niż 6 miesięcy otrzyma w takiej sytuacji 162 tys. rubli (61 zł), podczas gdy wcześniej dostawał 2,1 mln (790 zł). Natomiast chory z powodu wypadku doznanego po pijanemu dostanie 334 tys. rubli (126 zł), gdy wcześniej był to milion rubli (390 zł).

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenko: nie dla kłamstwa i hipokryzji _ - Nie zaakceptujemy kłamstwa, hipokryzji i dyktatu - _ oznajmił Łukaszenka na paradzie wojskowej z okazji Dnia Niepodległości.
Jazda po piwie? Odbiorą samochód Konfiskatę samochodu w razie jazdy po pijanemu po raz drugi w ciągu roku przewiduje ustawa przyjęta dzisiaj przez wyższą izbę białoruskiego parlamentu, Radę Republiki.
Nowy system opłat za przejazdy na Białorusi Płatne ma być w sumie 815 km dróg, w tym cała autostrada M1/E30 z Brześcia przez Mińsk do rosyjskiej granicy.
Tagi: sytuacja na białorusi, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz