Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaskakujące dane GUS. Wynagrodzenie wzrosło

0
Podziel się

W przedsiębiorstwach w lutym było zatrudnionych niemal 5,5 miliona osób.

Zaskakujące dane GUS. Wynagrodzenie wzrosło
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bDKyLBdx

Przeciętne wynagrodzenie brutto w lutym wyniosło 3 tys. 709,99 zł, co oznacza, że w ujęciu rocznym wzrosło o 4,0 proc., a licząc miesiąc do miesiąca wzrosło o 0,8 proc. - podał dziś Główny Urząd Statystyczny.

Ekonomiści ankietowani szacowali, że wynagrodzenie w lutym wzrosło o 2,6 proc. rok do roku, a w ujęciu miesięcznym spadło o 0,4 procenta.

Przeciętne wynagrodzenie bez wypłat z zysku wyniosło w lutym 3 tys. 708,69 zł i wzrosło rok do roku o 3,9 procenta, a wobec stycznia wzrosło o 0,8 procenta.

bDKyLBdz

GUS podał także, że w przedsiębiorstwach w lutym było zatrudnionych 5 mln 497,4 tys. osób, czyli zatrudnienie spadło o 0,8 procenta rok do roku, a w ujęciu miesięcznym spadło o 0,2 procenta.

Analitycy prognozowali, że zatrudnienie w lutym roku spadło rdr o 0,8 proc. rdr oraz spadło o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca.

Czytaj więcej w Money.pl
Firmy zahamowały nowe rekrutacje W zeszłym miesiącu liczba zatrudnionych w Polsce zmalała o 3 tysiące osób. Ponadto zarabiamy mniej niż przed rokiem, bo szybciej niż nasze pensje rośnie inflacja.
Ostry wzrost bezrobocia. Tak źle nie było od... W ciągu miesiąca na bruk trafiło ponad 100 tysięcy Polaków.
Nowe dane o bezrobociu i produkcji w Polsce. W gospodarce drgnęło? W najważniejszych obszarach gospodarki widać niewielkie zmiany. Zobacz najnowsze dane ogłoszone przez GUS.
bDKyLBea
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)