Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zaskakujące dane o przemyśle. Miało być gorzej

0
Podziel się:

Produkcja przemysłowa w strefie euro zaskoczyła ekspertów. Sprawdź najnowsze dane z Polski.

Zaskakujące dane o przemyśle. Miało być gorzej
(RainerPlendl/iStockphoto)

Produkcja przemysłowa w strefie euro w sierpniu 2012 r. wzrosła o 0,6 proc. w ujęciu miesięcznym, podczas gdy poprzednio wzrosła również o 0,6 proc. - poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat w Luksemburgu. * *Produkcja przemysłowa w Polsce w sierpniu wzrosła o 1,6 proc. w ujęciu rocznym, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 0,4 proc.

Analitycy spodziewali się tymczasem, że produkcja mdm spadnie o 0,4 proc. W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa spadła o 2,9 proc. wobec oczekiwanego spadku o 4,1 proc.

W VII spadek produkcji rok do roku wyniósł 2,8 proc., po korekcie. W 27 krajach UE produkcja przemysłu wzrosła w VIII o 0,3 proc. mdm, podczas gdy poprzednio wzrosła o 1,0 proc., po korekcie.

Rok do roku spadek produkcji w 27 krajach UE wyniósł w VIII 1,8 proc., wobec spadku poprzednio o 1,8 proc., po korekcie - podali statystycy.

W Polsce produkcja wyraźnie zwalniaProdukcja przemysłowa w Polsce w sierpniu wzrosła o 1,6 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście o 4,6 proc. rok do roku w lipcu, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 0,4 proc. - podał Eurostat.

Według GUS produkcja przemysłowa w Polsce w sierpniu wzrosła o 0,5 proc. rok do roku, a miesiąc do miesiąca spadła o 0,8 proc.

Jak poinformował GUS, różnice między danymi GUS a Eurostatu wynikają z odmiennych metodologii. W przypadku danych w ujęciu miesięcznym, Eurostat ok. 50 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje w ostatecznym wyliczeniu wskaźnik wyrównany sezonowo, podczas gdy GUS ok. 20 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy. Z kolei dla danych w ujęciu rocznym Eurostat podaje ostateczny wskaźnik wyrównany dniami roboczymi, a GUS wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Najnowsze dane potwierdzają: idzie kryzys Opinie przedsiębiorstw o kondycji gospodarki polskiej w dalszym ciągu pogarszają się.
Rozczarowujące dane z polskiej gospodarki Analitycy spodziewali się wzrostu o niecałe dwa procent wynik okazał się niemal cztery razy niższy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)