Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
12.04.2010 18:28

Zaskakujący ruch Rady Polityki Pieniężnej

Na jej czele pozostaje tymczasowy szef NBP, Piotr Wiesiołek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)


*Posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej przewodniczył pełniący obowiązki prezesa NBP Piotr Wiesiołek. Rada zadecydowała, że następnym również będzie przewodniczył. _ RPP nie zajmowała się kwestią zysku _ - poinformowała Elżbieta Chojna-Duch. *

_ - Odbyło się zwołane jeszcze przez prezesa NBP posiedzenie. Rada podjęła formalną decyzję, że temu posiedzeniu i następnym do wyboru prezesa będzie przewodniczył Piotr Wiesiołek _ - powiedziała.

_ - RPP uznała też, że bank centralny i Rada będą funkcjonowały w sposób niezakłócony realizując ustawowe zadania banku centralnego _ - dodała.

_ - Na posiedzeniu nie poruszaliśmy kwestii zysku. Uznaliśmy, że byłoby to niewłaściwe. Kolejne posiedzenie zostało wyznaczone na 20 kwietnia. Wtedy też zajmiemy się sprawą zysku _ - powiedziała.

_ - RPP przyjęła do wiadomości i uznała, że jest to najwłaściwsze rozwiązanie, że prezes Wiesiołek pełniący obowiązki prezesa NBP ma pełne uprawnienia prezesa banku łącznie z prawem głosu na posiedzeniach Rady między innymi w decyzjach odnośnie stóp procentowych. Tak będzie aż do wyboru nowego prezesa NBP. Przyjęliśmy taką interpretację przedstawioną przez prawników _ - powiedziała Anna Zielińska-Głębocka.

Rostowski deklaruje wsparcie dla NBP

Minister finansów Jacek Rostowski powiedział, że jego resort jest gotów wesprzeć NBP i popiera politykę okazjonalnych interwencji na rynku walutowym.

_ - Na moim spotkaniu w sobotę z prezesem Wiesiołkiem zasugerowałem gotowość wsparcia NBP przez rząd, resort finansów, gdyby to było potrzebne. Dzisiaj ponowiłem gotowość tego wsparcia _ - powiedział Rostowski po wyjściu z NBP.

_ - Rząd przyjął z dużą satysfakcją politykę okazjonalnej interwencji na rynku walutowym, którą NBP podjął w piątek. To była bardzo słuszna i odważna decyzja _ - dodał. NBP interweniował w piątek po raz pierwszy od uwolnienia kursu złotego w 2000 roku.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Nie będzie paraliżu Rady Polityki Pieniężnej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;paralizu;rady;polityki;pienieznej,248,0,608504.html )
* [ Co czeka Polskę po śmierci prezydenta? ]( http://news.money.pl/artykul/co;czeka;polske;po;smierci;prezydenta,203,0,608459.html )
* [ Co może, czego nie, a co powinien zrobić Komorowski ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/co;moze;czego;nie;a;co;powinien;zrobic;komorowski,148,0,608148.html )
* [ Komorowski nie wskaże następcy Skrzypka ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/komorowski;nie;wskaze;nastepcy;skrzypka,91,0,608859.html )

_ _

Tagi: katastrofa w smoleńsku, rpp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz