Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymali pijanego maszynistę pociągu

0
Podziel się:

Maszyniście został przedstawiony zarzut kierowania pociągiem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zatrzymali pijanego maszynistę pociągu
(faxepl/CC/Flickr)

Prawie promil alkoholu miał w organizmie 51-letni maszynista pociągu towarowego PKP Cargo zatrzymany przez policjantów w Koluszkach (Łódzkie). Wcześniej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w tym mieście pociąg potrącił 28-latka. Ranny mężczyzna z ciężkimi obrażeniami nóg trafił do szpitala.

Maszyniście został przedstawiony zarzut kierowania pociągiem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności; po przesłuchaniu podejrzany został zwolniony - powiedział w środę PAP prokurator Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Śledczy badają teraz, czy to ten pociąg potrącił 28-latka i ustalają okoliczności wypadku. Według policji do wypadku doszło we wtorek w nocy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Wojska Polskiego w Koluszkach. Pociąg potrącił 28-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego. Rannego mężczyznę zauważyli pracownicy kolei, którzy powiadomili pogotowie i policję. 28-latek z ciężkimi obrażeniami nóg został przewieziony do jednego z łódzkich szpitali.

Według informacji PKP Cargo razem z policją wytypowane zostały cztery pociągi, które mogły przejeżdżać w tym czasie na tej linii kolejowej. _ Oględziny lokomotywy nie wykazały, by w zdarzeniu brał udział pociąg PKP Cargo, natomiast zgodnie z procedurami przebadano trzeźwość maszynisty _ - głosi oświadczenie przewoźnika.

Według policji okazało się, że 51-letni maszynista z powiatu radomszczańskiego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal promil alkoholu.

51-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut prowadzenia pociągu w stanie nietrzeźwości. Policjanci pod nadzorem prokuratury z Brzezinach wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności, w których doszło do potrącenia mężczyzny.

Według prokuratury na miejscu zabezpieczono ślady, które zostaną poddane badaniom. _ Po uzyskaniu wyników badań będzie można się wypowiedzieć, czy to na pewno ten pociąg potrącił 28-latka _ - wyjaśnił prok. Pakuła. Przeprowadzone zostaną też czynności zmierzające do ustalenia ewentualnego związku pomiędzy zachowaniem maszynisty, a tym zdarzeniem.

W oświadczeniu PKP Cargo, które otrzymała, przewoźnik zapowiada, że wystąpi do związków zawodowych z wnioskiem o opinię w sprawie zwolnienia dyscyplinarnego maszynisty, który prowadził pociąg towarowy pod wpływem alkoholu w rejonie Koluszek.

_ - Konieczność takiej konsultacji wynika z przepisów prawa, ponieważ maszynista jest członkiem Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce _ - napisano w oświadczeniu. Zaznaczono, że niedopuszczalne jest prowadzenie pociągów pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających, a sankcją w przypadku takich zachowań jest zwolnienie dyscyplinarne w trybie art. 52 kodeksu pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
20 mln dziennie. To cena strajku na kolei Zarząd PKP Cargo i działające w spółce związki zawodowe nie zgadzają się co do tego, jakie gwarancje zatrudnienia ma otrzymać załoga w związku z planowaną prywatyzacją
Pijany burmistrz na rowerze. Jest rezygnacja W pobliżu pl. Zamkowego został zatrzymany mężczyzna na rowerze będący pod wpływem alkoholu.
Uczą się, jak poprowadzić Pendolino Obecnie w Polsce nie ma maszynistów, którzy mogliby jeździć Pendolino. Maszyniści, podobnie jak piloci, zdobywają uprawnienia do prowadzenia określonych typów maszyn.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)