Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaufanie Amerykanów do gospodarki rośnie

0
Podziel się:

Do poprawy nastrojów przyczynił się wzrost zatrudnienia - w ostatnim miesiącu przybyło więcej miejsc pracy niż przewidywano.

Zaufanie Amerykanów do gospodarki rośnie
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)

Zaufanie konsumentów amerykańskich do gospodarki wzrosło w listopadzie, i to do najwyższego poziomu od ponad 5 lat - wynika z badań przeprowadzonych przez Reuters/Thomson i Uniwersytet Michigan.

Indeks zaufania konsumentów osiągnął 84,9, czyli wskaźnik wyższy niż przewidywano. Ekonomiści spodziewali się, że wzrośnie do 82,9 z 82,6 w październiku. Obecny wskaźnik jest najwyższy od lipca 2007 r.

Do poprawy nastrojów przyczynił się wzrost zatrudnienia - w ostatnim miesiącu przybyło więcej miejsc pracy niż przewidywano. Nieznaczny wzrost wskaźnika bezrobocia - z 7,8 do 7,9 procent - przypisuje się temu, że więcej bezrobotnych Amerykanów zaczęło znowu szukać pracy i zarejestrowało się w urzędach zatrudnienia.

Inne sygnały poprawy sytuacji ekonomicznej to wzrost cen wartości domów i spadające ostatnio ceny benzyny. Powstrzymany został dwudniowy spadek cen akcji na giełdzie w Nowym Jorku, który nastąpił następnego dnia po wyborach i zwycięstwie prezydenta Baracka Obamy. W piątek wskaźnik Dow Jones na Wall Street zaczął wzrastać. Zwyżkowały też pozostałe główne indeksy: Nasdaq i S&P.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyzwania dla Obamy: gospodarka, podatki, Iran i Syria Eksperci prognozują, co ponownie może wpędzić amerykańską gospodarkę w recesję.
Lepsze dane z USA pomogą Obamie? Pojawiły się wątpliwości Komentatorzy zwracają uwagę, że mimo większego optymizmu konsumentów, którzy więcej kupują, biznes powstrzymuje się na razie od inwestowania.
Ważna decyzja FED. Co ze stopami? Zobacz, prognozy wzrostu gospodarczego w USA.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)