Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zawadzki: Jajek zjemy więcej, ale cukier musimy oszczędzać

0
Podziel się:

Drożyzna? Wielkanocny stół zapowiada się na bardziej obfity.

<a href="http://www.facebook.com/zawadzki.moneypl" rel="nofollow" target="_blank"><b>Paweł Zawadzki</b>, analityk Money.pl</a>
<br /><br />
Komentator wydarzeń gospodarczych i giełdowych. Zwolennik analizy technicznej, popartej podstawowymi badaniami sytuacji finansowej spółek i racjonalnego podejścia do finansów osobistych.
<a href="http://www.facebook.com/zawadzki.moneypl" rel="nofollow" target="_blank"><b>Paweł Zawadzki</b>, analityk Money.pl</a> <br /><br /> Komentator wydarzeń gospodarczych i giełdowych. Zwolennik analizy technicznej, popartej podstawowymi badaniami sytuacji finansowej spółek i racjonalnego podejścia do finansów osobistych.

Wielbiciele jajek na twardo, sadzonych, czy jajecznicy powinni się cieszyć. Z roku na rok powiększa się bowiem kosz jaj, który możemy nabyć za polską średnią krajową.

Obliczenia Money.pl pokazują, że w tym roku za przeciętne wynagrodzenie kupimy ponad 139 jajek więcej niż przed rokiem. Za średnią pensję kupimy także więcej _ koszyków wielkanocnych _, na które składają się między innymi szynka, chleb, masło, cukier, mąka, czy właśnie jajka.

**

Wielkanocny indeks Money.pl: Stać nas na 8075 jajek**
Warto jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju indeksy, w tym _ indeks jajeczny _, mają do siebie to, że są jedynie uproszczeniem rzeczywistości i choć obrazują pewne tendencje to, nie są idealnym odwzorowaniem poziomu zamożności Polaków.

I chociaż nikt nie może zaprzeczyć, że wyraźnie rosnące wynagrodzenia sprawiły, że obecnie za średnią pensję możemy pozwolić sobie znacznie więcej niż przed dekadą, to jest to naturalna kolej rzeczy w przypadku państw na szybkiej drodze rozwoju.

Aby jednak na tej szybkiej drodze, podobnie jak w polskim budżecie, nie pojawiły się dziury, rządzący powinni się bardziej przyłożyć. Zatem... zamiast zabierania emerytur - niezbędne reformy, zamiast podwyżek podatków - kalkulacja w wydatkach, a zamiast pomysłów wygodnych - realizacji tych niezbędnych.

Może wówczas rządzący nie musieliby się tłumaczyć z niemal40-procentowego wzrostu ceny cukru w ciągu jednego miesiąca. Zatem na znak solidarności - kogel mogel bez cukru, albo gorzka herbata na święta. Rządzący powinni także coraz bardziej uważać, _ jajeczne _ wyrażanie niezadowolenia wychodzi coraz taniej. Na tym szczególnie może ucierpieć ich garderoba.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiatowa;gospodarka;nad;przepascia;sprawdz;ile;za;to;zaplacisz,136,0,814984.html) Światowa gospodarka nad przepaścią. Sprawdź, ile za to zapłacisz Money.pl analizuje, jak kłopoty świata odbiją się na życiu Polaków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t39822.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nawet;jesli;wywalczysz;podwyzke;i;tak;sie;nie;wzbogacisz,42,0,813098.html) Nawet jeśli wywalczysz podwyżkę i tak się nie wzbogacisz Podwyżki planuje zaledwie co czwarta firma. Tym, co dostaną, średnią podwyżkę w wysokości 170 zł, inflacja pożre ponad 140 zł.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)