Notowania

katastrofa budowlana
07.11.2012 23:16

Zawaliło się centrum handlowe w Ghanie. Trzy osoby zginęły

- Jak dotąd 22 osoby wyciągnięto spod gruzów i przewieziono do szpitala - podał przedstawiciel policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kilkadziesiąt osób zostało uwięzionych, a trzy zginęły w gruzach sześciokondygnacyjnego centrum handlowego, które częściowo zawaliło się w pobliżu stolicy Ghany, Akry. Wcześniej informowano o jednej ofierze.

Według świadków zdarzenia w centrum handlowym w miejscowości Achimota na obrzeżach Akry zapadły się trzy najwyższe piętra budynku.

_ - Jak dotąd 22 osoby wyciągnięto spod gruzów i przewieziono do szpitala _ - podał przedstawiciel policji. - _ Szukamy nadal tych, którzy ocaleli _. W budynku znajdowało się około 50 pracowników centrum - podał komisarz policji Freeman Tettey.

Według jednego z zatrudnionych w centrum, w chwili katastrofy nie było w nim klientów. Przyczyny zawalenia się części budynku nie są jeszcze znane.

W reakcji na doniesienia o katastrofie kampanię przed grudniowymi wyborami prezydenckimi przerwał szef państwa John Dramani Mahama.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej ofiar katastrofy w Aleksandrii Do 19 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy budowlanej w Aleksandrii.
Katastrofa budowlana w Łodzi pod lupą prokuratury Robotnicy prowadzili prace związane z modernizacją daszku na klatce schodowej.
Zawaliła się fabryka. Jest wiele ofiar i rannych Budynek był postawiony nielegalnie w dzielnicy mieszkaniowej Lahaur na wschodzie kraju.
Tagi: katastrofa budowlana, ghana, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz