Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
charles taylor
30.05.2012 13:36

Zbrodnie wojenne w Liberii. Trybunał ONZ skazał byłego prezydenta

Sędziowie podjęli decyzję jednogłośnie. Oskarżyciele domagali się skazania Taylora na 80 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Były prezydent Liberii Charles Taylor został skazany na 50 lat więzienia za zbrodnie wojenne w Sierra Leone. Wyrok wydał Międzynarodowy Trybunał ONZ.

Sędziowie podjęli decyzję jednogłośnie. Oskarżyciele domagali się skazania Taylora na 80 lat. Wyrok odczytał sędzia Richard Lussick.

Trybunał pragnie podkreślić ogrom krzywd wyrządzonych społeczności przez pana Taylora. Dlatego sędziowie jednogłośnie zdecydowali skazać Charlesa Taylora na 50 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym miesiącu, Charles Taylor został uznany winnym podżegania do wojny domowej w sąsiadującym z Liberią Sierra Leone w latach 1991-2002. 64-letni były prezydent utrzymuje, że jest niewinny i prawdopodobnie złoży apelację. Jej rozpatrzenie moze potrwać nawet pół roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Nobel pomoże wygrać wybory? Mówią, że nie Wybory prezydenckie w Liberii odbędą się zgodnie z planem 11 października niezależnie od faktu przyznania Pokojowej Nagrody Nobla obecnej prezydent tego kraju, ubiegającej się o reelekcję Ellen Johnson-Sirleaf - poinformowała państwowa komisja wyborcza.
Hitler nie dożył procesu. Jego za to osądzą Skażą człowieka, który jest pierwowzorem jednego z bohaterów filmu _ Pan Życia i Śmierci_ . _ _
Noblistka i prezydent. Czy po raz drugi? Wstępne wyniki wyborów prezydenckich w Liberii wskazują, że prowadzi tegoroczna noblistka Ellen Johnson-Sirleaf.
Tagi: charles taylor, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz