Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zderzenie szybowców w Pile. Jedna osoba zginęła

0
Podziel się:

Drugi z pilotów zdołał wyskoczyć ze spadochronem. Obie maszyny spadły na terenie miasta.

Zderzenie szybowców w Pile. Jedna osoba zginęła
(Paul Haliday/www.flightbox.net/Wikipedia)
bEUtWFhh

49-letni pilot z Krakowa zginął wskutek zderzenia dwóch szybowców, do którego doszło dziś w Pile w województwie wielkopolskim. Drugi z pilotów zdołał wyskoczyć ze spadochronem, jest w szpitalu.

Aktualizacja 16:50

Informację przekazał PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt. W zdarzeniu obrażenia odniosła także przypadkowa osoba, która została uderzona przez jedną ze spadających maszyn.

bEUtWFhj

W Pile od piątku rozgrywane są Szybowcowe Mistrzostwa Polski oraz regionalne zawody szybowcowe. Podobny wypadek, bez ofiar, miał miejsce także dzień wcześniej.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka policji w Pile Żaneta Kowalska, oba szybowce spadły na terenie miasta. Pilot jednego z nich zginął na miejscu. Osoba prowadząca drugą maszynę zdołała wyskoczyć ze spadochronem, znajduje się w szpitalu. Spadający szybowiec uderzył w przechodnia. Osoba ta z ciężkimi obrażeniami ciała także trafiła do pilskiego szpitala.

Policja nie podaje obecnie danych na temat ofiary śmiertelnej wypadku. Przyczyny zdarzenia zbada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

W sobotę dwa szybowce biorące udział w zawodach zderzyły się w powietrzu kilka kilometrów od miasta. Obaj piloci wyskoczyli ze spadochronami.

bEUtWFhp

Czytaj więcej w Money.pl

bEUtWFhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)