Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żelichowski z PSL: Prezes Pawlak jest mentalnie rolnikiem

0
Podziel się:

Posłowie wykorzystują wpadkę wicepremiera i nie pozostawiają na nim suchej nitki.

Żelichowski z PSL: Prezes Pawlak jest mentalnie rolnikiem
(Reporter)

Wicepremier opierał się na własnym doświadczeniu ekonomicznym? Nie, to świadczy o fatalnym stanie finansów Polski, grzmi opozycja.

Nie milkną komentarze polityków po wypowiedzi wicepremiera Waldemara Pawlaka, że _ nie bardzo wierzy w państwowe emerytury _, dlatego oszczędza we własnym zakresie.
Sławomir Nitras wypowiedź Waldemara Pawlaka chciałby rozumieć jako zachętę do oszczędzania. Jeżeli tak nie było, to - zdaniem polityka PO - była to wypowiedź nieroztropna.

Waldemara Pawlaka broni Stanisław Żelichowski z PSL. Jego zdaniem, wicepremier namawiał do opierania się o własne doświadczenie ekonomiczne w planowaniu przyszłości. Stanisław Żelichowski dodał, że on osobiście bardziej niż wicepremier ufa państwowemu systemowi ubezpieczeń.

_ - Rolnik żeby przeżyć różne, trudne czasy, a prezes Pawlak jest mentalnie rolnikiem, to musiał wiedzieć że w czasach chudych przejadało się zapasy z czasów tłustych - _powiedział Żelichowski.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

(źródło: IAR)

Zdaniem Adama Hofmana z PiS, wypowiedź Waldemara Pawlaka ujawnia faktyczny stan polskich finansów publicznych. A ten, jak dodaje Adam Hofman, jest fatalny. Poseł SLD Janusz Zemke ocenia wypowiedź wicepremiera jako co najmniej niefortunną. Jak dodaje, Waldemar Pawlak nie do końca chyba przemyślał swoje słowa.

Pytany o wypowiedź wicepremiera Pawlaka Donald Tusk powiedział, że _ może to przejęzyczenie _. Podkreślił, że bardzo długo zna Waldemara Pawlaka i według niego jest on politykiem, który czuje się odpowiedzialny za państwo.

Czytaj o reformie emerytur w Money.pl
Reformy w emeryturach. Tego chce PSL Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że reforma emerytalna jest jednym z ważniejszych wyzwań obecnej kadencji parlamentu.
Dogadają się z rządem i nie będzie referendum Wicepremier Pawlak przekonuje, że Platforma z PSL-em potrafią znaleźć kompromis.
PSL ma receptę na kryzys euro. PO w szoku - _ Może warto nadać euro charakter waluty rozliczeniowej w całej UE _- mówi szef PSL Waldemar Pawlak na kilka dni przed szczytem Unii. Politycy PO są zaskoczeni. - _ Rozbicie strefy euro to katastrofa gospodarcza _ - uważają.
KOMENTARZE
(0)