Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zestrzelenie boeinga 777. OBWE wstrzymuje prace

0
Podziel się:

Wszystko przez ostrzał okolic terenu, na którym poszukiwali ludzkich szczątków.

Zestrzelenie boeinga 777. OBWE wstrzymuje prace
(EPA/IGOR KOVALENKO)
bELfSIpx

Międzynarodowi eksperci kolejny raz zmuszeni do opuszczenia miejsca katastrofy zestrzelonego samolotu malezyjskich linii lotniczych. Wszystko przez ostrzał do jakiego doszło w pobliżu terenu prac specjalistów.

Aktualizacja 19:05

Jak relacjonuje Alexander Hug z OBWE, eksperci usłyszeli ostrzał artyleryjski w odległości około 2 kilometrów. Stwierdziliśmy, że to zbyt blisko, by kontynuować prace - powiedział Alexander Hug, wiceszef misji OBWE na Ukrainie. Jak dodał, eksperci uzgodnili zarówno z siłami rządowymi, jak i separatystami, że w ramach badania przyczyn katastrofy odwiedzą wieś Pietropawłowka.

bELfSIpz

Jeszcze dzisiaj rano zaprzestanie walk pomiędzy ukraińskimi wojskami a prorosyjskimi separatystami umożliwiło wznowienie poszukiwań ludzkich szczątków.

Ponad 200 trumien przewieziono wcześniej do Holandii, gdzie trwa identyfikacja ciał, lecz wiele ofiar jest jeszcze na polach w okolicach miasta Torez w obwodzie donieckim, gdzie spadł zestrzelony boeing linii Malaysia Airlines. Tereny te ciągle kontrolowane są przez separatystów.

Pierwsi międzynarodowi obserwatorzy wraz z ekspertami medycyny sądowej z Holandii i Australii dotarli na miejsce katastrofy w czwartek. Aby umożliwić międzynarodowym ekspertom dostęp do miejsca, w którym rozbił się malezyjski Boeing 777 dowództwo ukraińskiej operacji przeciwko separatystom ogłosiło w czwartek wstrzymanie działań militarnych, _ poza działaniami w obronie własnych pozycji przed atakiem _. Zastrzegło przy tym, że separatyści _ nie respektują żadnych międzynarodowych porozumień i próśb _. Informację tę zdementowali prorosyjscy separatyści.

Malezyjski Boeing 777 został zestrzelony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów, którzy walczą z siłami rządowymi na wschodzie Ukrainy. W wyniku katastrofy zginęło 298 osób, wśród nich 193 Holendrów, 43 Malezyjczyków i 28 Australijczyków.

bELfSIpF
Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci pracują na miejscu katastrofy MH17 -_ Prowadzimy intensywne prace koncentrujące się na zebraniu ludzkich szczątków _ - napisało OBWE na Twitterze.
Katastrofa boeinga na Ukrainie. Jest porozumienie Podczas spotkania w Mińsku na Białorusi uzgodniono, że droga prowadząca do miejsca tragedii pozostanie otwarta. Chodzi o trasę, którą dziś dojechali tam międzynarodowi eksperci.
Eksperci odwołali wizytę w miejscu katastrofy boeinga Zdaniem władz Ukrainy, to separatyści uniemożliwili dotarcie misji.
bELfSIqa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)