Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zestrzelenie boeinga. Poroszenko wzywa ONZ do uznania separatystów za terrorystów

0
Podziel się

Poroszenko, który rozmawiał tego dnia przez telefon z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem, wezwał też Narody Zjednoczone do potępienia działań terrorystów.

Zestrzelenie boeinga. Poroszenko wzywa ONZ do uznania separatystów za terrorystów
(PAP/EPA)
bEivjbTV

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał Narody Zjednoczone do uznania ogłoszonych przez prorosyjskich separatystów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej za _ organizacje terrorystyczne _ - poinformowała jego służba prasowa.

Poroszenko, który rozmawiał tego dnia przez telefon z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem, wezwał też Narody Zjednoczone do _ potępienia działań terrorystów _.

Ukraińskie siły rządowe prowadzą tzw. operację antyterrorystyczną przeciwko separatystom. Minister obrony Ukrainy Walerij Geletiej poinformował w nocy z piątku na sobotę, że wojska ukraińskie opanowały południowo wschodnią część miasta Ługańsk i odblokowały tamtejsze lotnisko.

bEivjbTX

Walki nie ustały mimo apeli o rozejm po tragedii malezyjskiego samolotu, który w czwartek spadł na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej zestrzelony pociskiem rakietowym, odpalonym z terenów kontrolowanych przez separatystów. Zginęło wszystkie 298 osób na pokładzie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEivjbUy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)