Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.04.2005 17:37

Zeznania lobbysty Marka Dochnala obciążają Jana Kulczyka

Lobbysta Marek Dochnal utrzymuje, że doradca prawny Jana Kulczyka namawiał go, by nie obciążał zeznaniami jego klienta. Dochnal zeznawał dziś przed komisją śledczą do spraw PKN Orlen. Według członka tej komisji Romana Giertycha, Dochnal zeznał, że mecenas Jan Widacki złożył taką propozycję przed dwoma tygodniami jego adwokatowi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lobbysta Marek Dochnal utrzymuje, że doradca prawny Jana Kulczyka namawiał go, by nie obciążał zeznaniami jego klienta. Dochnal zeznawał dziś przed komisją śledczą do spraw PKN Orlen.

Według członka tej komisji Romana Giertycha, Dochnal zeznał, że mecenas Jan Widacki złożył taką propozycję przed dwoma tygodniami jego adwokatowi. .

Tymczasem Widacki w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową stanowczo temu zaprzeczył, nazywając rewelacje Dochnala dotyczące jego osoby kłamstwem. Twierdzi, że nigdy nie kontaktował się z Dochnalem, i zna go jedynie z czasopism.

W rozmowie z dziennikarzami Roman Giertych ujawnił ponadto, że Dochnal opisał także podczas przesłuchania spotkanie Jana Kulczyka z szefem rosyjskiego Łukoilu w Londynie. Podczas tego spotkania miano omawiać szczegóły przejęcia przez Rosjan polskiego sektora paliwowego. Dochnal utrzymuje, że za tym przedsięwzięciem stała Kancelaria Prezydenta.

W przyjętym wniosku do prokuratury orlenowska Komisja Śledcza uznała zeznania Marka Dochnala za bardzo pomocne.

Marek Dochnal był przesłuchiwany przez Sejmową Komisję Śledczą do spraw PKN Orlen w warszawskim sądzie okręgowym.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz