Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
decyzje uokik
09.11.2012 13:56

Zgoda na koncetrację na rynku komputerowym

Lenovo oraz EMC Corporation będą mogły utworzyć wspólne przedsiębiorstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez Lenovo (BVI) oraz EMC Corporation wspólnego przedsiębiorcy.

Na zdjęciu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK.

Lenovo (BVI) Limited należy do Grupy Lenovo, która zajmuje się m.in. produkcją i sprzedażą sprzętu komputerowego takiego jak notebooki, serwery, stacje robocze oraz tablety. EMC Corporation działa m.in. na globalnym rynku infrastruktury informatycznej.

W wyniku koncentracji postanie spółka Earthwind do której EMC Corporation wniesie majątek i zasoby swojego przedsiębiorstwa zależnego, a Lenovo wkład finansowy. Wspólny przedsiębiorca zajmie się dostarczaniem systemów sieciowego przechowywania danych.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
TFI PZU ma ponad 5 proc. głosów na walnym EMC Instytut Medyczny Fundusze zarządzane przez TFI PZU mają ponad 5 proc. głosów na NWZ spółki EMC Instytut Medyczny - poinformowała firma w komunikacie.
UOKiK piętnuje kolejarzy. Będą zmiany UOKiK wszczęła postępowania przeciwko sześciu przewoźnikom. Nie przyjmowali reklamacji, bezprawnie pobierali dodatkowe opłaty.
Tagi: decyzje uokik, uokik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz