Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro o dzieciach: Nic tak nie napędza gospodarki

0
Podziel się:

Zdaniem lidera Solidarnej Polski, scenariusz grozy Donalda Tuska, nie musi się spełnić. Ma pomysły.

Ziobro o dzieciach: Nic tak nie napędza gospodarki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUOzGOJ

Polityka prorodzinna to inwestycja nie wydatek socjalny. Nic tak nie napędza gospodarki, jak codzienne potrzeby rodziny - przekonywał podczas konwencji Solidarnej Polski w Opolu lider ugrupowania Zbigniew Ziobro.

Ziobro zwracając się do kilkuset uczestników konwencji podkreślił, że to właśnie polityka prorodzinna, a nie wydłużanie wieku emerytalnego, jest sposobem na kłopoty ekonomiczne kraju.

_ - Scenariusz grozy, jaki zarysował Donald Tusk mówiąc, że w roku 2050 będzie nas o 20 mln mniej i będziemy najstarszym społeczeństwem w Europie nie musi się spełnić. Ale potrzeba odwagi i wyjścia naprzeciw potrzebom rodziny. Polityka prorodzinna to inwestycja, nie wydatek socjalny _ - ocenił europoseł.

bEUOzGOL

Nawiązał do wyniku wyborczego Platformy Obywatelskiej w ostatnich wyborach parlamentarnych. _ Platforma nie tylko wygrała wybory i poprawiła wynik, ale też wypączkowała niejakiego Palikota. To wymaga zmiany, powiewu nowej energii _ - powiedział Ziobro.

Rządy PO i premiera Donalda Tuska europoseł nazwał nieudolnymi i niszczycielskimi dla Polski. Stwierdził też, że postępowanie premiera Donalda Tuska wobec Unii Europejskiej jest zbyt bezkrytyczne. Jak mówił, Donald Tusk zamiast zabiegać o polskie interesy _ uśmiecha się, kłania i korzysta z dobrej europejskiej prasy _.

Według Ziobro decyzja o założeniu SP zapadła po to, by te rządy odsunąć.

Europoseł obiecał, że jego partia będzie prowadzić politykę służącą przedsiębiorcom, zwłaszcza małym i średnim. Nawiązując do opuszczenia Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jak każde rozstanie i to budzi złe emocje. _ Mam jednak nadzieję, że te emocje ustaną. Bardzo bym chciał, by nasze relacje z PiS były oparte na dobrej współpracy. By tam, gdzie są różnice, różnić się pięknie, a w tym, co nas łączy, jak jeden mąż ręka w rękę współpracować _ - mówił Ziobro.

bEUOzGOR

Zadeklarował, że chce powrócić do idei współpracy dwóch ugrupowań prawicowych, tak jak było za rządów PiS, któremu partnerowała Liga Polskich Rodzin. _ Choć trzeci koalicjant (Samoobrona) nie był najszczęśliwszy rządy PiS i LPR dały owocną współpracę _ - uznał lider SP.

Jak dodał po 23 marca politycy Solidarnej Polski ruszą w teren i będą tworzyć struktury partii._ Chcemy zbudować najbardziej liczebną formację w Polsce _ - powiedział Ziobro. _ Tu w Opolu będziemy mieć bazę _ - podkreślił. Dodał też, że Śląsk jest mu szczególnie bliski, bo przed laty pewna Ślązaczka omal nie _ porwała _ mu serca.

W opinii Zbigniewa Ziobro Solidarna Polska ma być alternatywą dla rządów PO, podczas których - zdaniem Ziobry - kryzys goni kryzys, a afera aferę. _ Prokurator strzela do siebie w pracy. Proszę sobie wyobrazić co by się działo, gdyby do tego zdarzenia doszło w czasie, gdy byłem ministrem sprawiedliwości _ - powiedział Ziobro.

Inny polityk SP poseł Ludwik Dorn podkreślił, że SP ma być _ drugim płucem prawicy _. _ Nędzna jakość rządów PO powoduje, że z szafy wypadają trupy - bezrobocie, ustawowe buble. A najsilniejsza partia opozycyjna nie rośnie w siłę. Dlatego potrzebne jest drugie płuco, by zablokować lewicę z błaznem Palikotem na czele i dać szansę prawicy _ - mówił.

bEUOzGOS

_ - Dla nas śląskość to nie zakamuflowana opcja niemiecka. Dla nas śląskość to polskość otwarta na inne rejony _ - oświadczył Dorn.

Nawiązując do długiego czasu, jaki upłynął od pomysłu powstania Solidarnej Polski do założenia partii żartował: _ Ciąża trwa 9 miesięcy. Gdyby rozwiązanie nastąpiło wcześniej, groziłoby to poronieniem. A nam zależy, by dziecko było silne i rosło jak na drożdżach _.

Opolski poseł SP Patryk Jaki zauważył, że _ Zbigniew Ziobro mógł do końca życia jeść mule w Brukseli. Ale dał nam sygnał: dość porażek, trzeba zacząć wygrywać _ - podkreślił. _ Można przegrywać kolejne wybory jak mecz i nie zmienić taktyki oraz zawodników. Ale to zgoda na dalsze rządy Donalda Tuska. My nie oddamy Polski walkowerem, nie oddamy Polski w ręce Palikota _ - zadeklarował.

O Solidarnej Polsce czytaj w Money.pl
W tym konursie nagrodą jest dłoń Ziobry Oprócz gotówki autor najlepszego znaku, może liczyć na.... uścisk dłoni Zbigniewa Ziobry.
Zaskakujący pomysł w sprawie opłat za żłobki Zdaniem posłów Solidarnej Polski, opłaty za opiekę nad najmłodszymi dziećmi powinny zależeć od wysokości pensji.
Spowiedź Dutkiewicza: Rostowski robi błędy W rozmowie z Money.pl prezydent Wrocławia ostro atakuje ministra finansów i ujawnia kulisy konfliktu ze Schetyną.
bEUOzGPm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)