Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złodzieje ukradli trakcję na Podlasiu

0
Podziel się:

Kradzieże trakcji to plaga polskich kolei. Teraz złodzieje uderzyli na Podlasiu.

Złodzieje ukradli trakcję na Podlasiu
(PAP/Andrzej Grygiel)
bFeBeFuJ

Podróżni ponownie przesiadają się z pociągów do autobusów, a Polskie Linie Kolejowe liczą straty - w nocy na Podlasiu po raz trzeci w ciągu tygodnia uaktywnili się złodzieje kolejowych trakcji. Tym razem zdewastowali blisko pół kilometra sieci na trasie do Grodna i Suwałk.

- _ Staramy się temu przeciwdziałać, ale jest to niezwykle trudne _ - przyznaje naczelnik działu eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku Andrzej Kierman.

Straty spowodowane dzisiejszą kradzieżą wstępnie szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych. To jednak nie jedyne konsekwencje działań złodziei. Kradzieże trakcji sprowadzają realne zagrożenie dla pasażerów pociągów, bo zdarza się, że skład wpada w zwisające elementy sieci.

bFeBeFuL

Naprawa skradzionej trakcji może potrwać do wieczora. Do tego czasu wstrzymano ruch pociągów na odcinku Białystok-Czarna Białostocka. Na tej trasie podróżni przewożeni są autobusową komunikacją zastępczą. Dzisiejsza kradzież to już trzecie takie zdarzenie w ciągu minionego tygodnia.

Kilka dni temu w nocy nieznani sprawcy wycięli blisko 700 metrów sieci w Okolicach Osowca, dobę później w ten sam sposób zniknęło 150 metrów kabla między Wasilkowem i Czarnym Blokiem i dziś, dokładnie w tym samym miejscu ponownie skradziono - tym razem pól kilometra trakcji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t96164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po;nawalnicy;uszkodzona;trakcja;kolejowa;pod;elkiem,33,0,878881.html) Znowu stanęły pociągi. Udręka pasażerów Linia kolejowa Ełk-Prostki jest nieprzejezdna, ponieważ w wyniku nawałnic zerwany został kilometr trakcji - podał Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t95999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;awaria;na;kolei;wroclaw;zablokowany,27,0,751131.html) Awaria na kolei we Wrocławiu. Zerwana trakcja Nie kursują pociągi do Oleśnicy, Kluczborka, Ostrowa Wielkopolskiego i Krotoszyna.
bFeBeFvm
KOMENTARZE
(0)