Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złotemu nadal będą towarzyszyć wahania

0
Podziel się:

Ekonomiści uważają, że nasza waluta powinna się w najbliższym czasie delikatnie umacniać, choć jednocześnie zaznaczają, że znaczne wahania kursów będą nam jeszcze towarzyszyć przez długi czas.

Złotemu nadal będą towarzyszyć wahania
(kalleboo/CC/Flickr)

Kłopoty gospodarcze Grecji i dobre dane ze szwajcarskiej gospodarki sprawiły, że wczoraj osoby spłacające kredyty we frankach miały powody do zdenerwowania - wyjaśnia ekonomista banku BZ WBK Piotr Bujak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI EKONOMISTY:

Jego zdaniem, sytuacja na rynku walutowym powoli się jednak uspokaja, co zwiększa szanse na niższą ratę kredytów w walutach obcych i tańsze wakacje.

POSŁUCHAJ PIOTRA BUJAKA:

Z kolei ekonomista Piotr Kuczyński uważa, że jeszcze długo będziemy mieli do czynienia ze znacznymi wahaniami kursu złotego. Jego zdaniem wpływa na to głównie skomplikowana sytuacja finansowa niektórych państw strefy euro.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI EKONOMISTY:

Eksperci przewidują, że jeśli złoty nadal będzie się osłabiał to na kolejną interwencję na rynku zdecyduje się Bank gospodarstwa Krajowego. Piotr Kuczyński uważa, że w tej sytuacji to nic złego.

POSŁUCHAJ PIOTRA KUCZYŃSKIEGO:

Bank Gospodarstwa Krajowego w sytuacji silnego osłabienia złotego może wymieniać na rynku euro na naszą co wzmacnia złotego. Ostatnio dilerzy walutowi informowali, że pod koniec kwietnia, BGK wymieniał na rynku euro na złote.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t127700.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/wiceprezes;nbp;watpi;w;umocnienie;zlotego,165,0,791717.html) Wiceprezes NBP wątpi w umocnienie złotego Witold Koziński, nie sądzi, aby nasza waluta mogła się umocnić ze względu na niestabilną sytuację w globalnej gospodarce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t117141.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/powazne;oslabienie;zlotego;przez;klopoty;eurolandu,95,0,715871.html) Poważne osłabienie złotego? Przez kłopoty eurolandu Zdaniem ekonomistów kryzys w jaki popadł _ celtycki tygrys _ pociągnie w dół polską walutę. Jednak dopiero kłopoty Hiszpanii pogrożą Europę w kolejnym ostrym kryzysie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t25593.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kurs;zlotego;zdecyduje;czy;rzad;bedzie;musial;ciac;pensje,224,0,700896.html) Kurs złotego zdecyduje czy rząd będzie musiał ciąć pensje? Zajdel-Kurowska: Rządowe oszczędności mogą być niewystarczające.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)