Notowania

kurs złotego
18.01.2012 17:15

Złoty znów zaskakuje. Tym razem...

Zobacz prognozy ekspertów na najbliższe dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Poprawa nastrojów światowych wspiera złotego, który w najbliższych dniach, przy utrzymującym się dobrym sentymencie, może się dalej umacniać w stronę 4,30 za euro - oceniają dilerzy.

Ich zdaniem umacniający się złoty może nadal wspierać rynek długu. W opinii dilerów w czwartek kluczowa dla nastrojów globalnych będzie aukcja francuskich obligacji.

_ - Dziś mieliśmy bardzo mocne otwarcia, i choć pod koniec dnia było słabiej, to i tak jesteśmy na niższych poziomach niż we wtorek. Powody są cały czas te same, czyli ocieplenie globalnego sentymentu. Można jednak zobaczyć pierwsze objawy wyhamowywania ruchu aprecjacyjnego. Czwartek będzie bardzo ważny, gdyż Francuzi sprzedają obligacje. Jeśli aukcja pójdzie dobrze, to złoty spokojnie może się dalej umacniać. Cel to 4,30 za euro _ - powiedział w rozmowie z Andrzej Bowtruczuk, diler walutowy BRE Banku.

Zobacz jak od początku roku zmieniał się kurs złotego

Umacniający się złoty może, zdaniem dilerów, nadal sprzyjać rynkowi długu.

_ - Rynek obligacji umocnił się w ślad za złotym. Pomaga optymizm wokół UE. Do końca tygodnia dla obligacji istotny będzie kurs złotego. Jeśli będą pozytywne informacje świadczące o normalizacji sytuacji w UE, to rynek długu może się dalej umocnić _ - powiedział Marek Stypułkowski, diler SPW Raiffeisen Banku.

Jutro Francja planuje sprzedać obligacje za łącznie 7,5-9,5 mld euro.

O kursie złotego czytaj w Money.pl
Zdecydowane umocnienie złotego. Powód? Około godziny 16:15 za euro płacono 4,42 złotego, za dolara 3,45 złotego, a za szwajcarskiego franka 3,65 złotego.
Złoty ostro w górę jeszcze w tym roku Na koniec 2012 r. polska waluta umocni się wobec dolara i euro. Zobacz, ile zyska.
Tagi: kurs złotego, złoty, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz