Notowania

Zmarł najstarszy mężczyzna świata

Urodzony w Polsce Aleksander Imich 4. lutego skończył 111 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(freefotouk/CC BY-NC 2.0/Flickr)

W Nowym Jorku zmarł najstarszy mężczyzna świata. Urodzony w Polsce Aleksander Imich 4. lutego skończył 111 lat. Z wykształcenia był chemikiem, wiele lat poświęcił karierze naukowej. Od 1986 roku mieszkał w domu dla seniora na Manhattanie. Poprzedni rekordzista - 111-letni Włoch Arturo Licata zmarł 24. kwietnia.

_ - Nigdy nie przypuszczałem, że osiągnę tak sędziwy wiek _ - mówił Aleksander Imich w wywiadzie dla _ New Jork Time'sa _, przeprowadzonym w kwietniu tego roku. Jak sam twierdził, długowieczność zawdzięczał brakowi dzieci oraz restrykcyjnej diecie - jadał skromnie i nigdy nie pił alkoholu.
Urodzony w Częstochowie, w rodzinie świeckich Żydów, Aleksander Imich spędził wojnę w Białymstoku. Stamtąd wraz z żoną trafił do sowieckiego obozu pracy.

Po wyzwoleniu przeniósł się do Samarkandy, obecnie w Uzbekistanie, a następnie wrócił do Polski. Do Stanów Zjednoczonych wyemigrował w 1951 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Co dowódca wojsk USA robi w Polsce? Polacy chcą zaprezentować generałowi zarówno dotychczasowy dorobek wspólnych polsko-amerykańskich szkoleń, jak i propozycje na przyszłość.
USA dadzą pożyczkę Ukrainie. Symboliczną USA ogłosiły udzielenie Ukrainie doraźnej pomocy w wysokości 48 mln dolarów.
USA punktują Chiny. Pekin ostro reaguje _ Czy to nie Stany Zjednoczone zostały zdemaskowane jako cyber-tyran globalnej inwigilacji _.
Tagi: najstarszy mężczyzna na świecie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz