Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiamny w kodeksie pracy. Minister wie, jak ułatwić zatrudnianie

0
Podziel się:

Resort pracy proponuje wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy z 6 do 12 miesięcy oraz wprowadzenie ruchomego czasu pracy.

Zmiamny w kodeksie pracy. Minister wie, jak ułatwić zatrudnianie
(Adam Guz/Reporter)

- _ W czasach trudnych warto walczyć o każde miejsce zatrudnienia _ - mówi szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz i zapowiada zmiany w kodeksie pracy.

Te zmiany to wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy z 6 do 12 miesięcy oraz wprowadzenie ruchomego czasu pracy. Minister Kosiniak Kamysz zaznaczył, że okres rozliczeniowy może być krótszy niż 12 miesięcy. Jest to do ustalenia przez przedsiębiorcę i jego pracowników.

_ - To nie muszą by ć cztery lub dwanaście miesięcy, czy też sześć miesięcy. To jest bardzo ważna zmiana, której strona związkowa miała szanse się wypowiedzieć _ - tłumaczy minister.

POSŁUCHAJ WŁADYSŁAWA KOSINIAKA-KAMYSZA:

źródło: IAR

Minister Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że także druga zmiana dotycząca wprowadzenia ruchomego czasu pracy będzie bardzo korzystna dla rynku zatrudnienia.

_ - To rozwiązanie powoduje, że dostosowanie godzin pracy będzie korzystne z punktu widzenia pracodawcy, jak również pracownika - tłumaczy Kosiniak-Kamysz . _

źródło: IAR

Minister Kosiniak-Kamysz podkreślił, że rządowi zależy na jak najszybszym wprowadzeniu zaproponowanych zmian w życie. Dodał, że jeśli projekt przyjęty zostanie na przykład w styczniu, to powinien zacząć obowiązywać 1 lutego.

Szef resortu pracy przypomniał, że o wydłużeniu okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy mówił premier Donald Tusk w swoim drugim expose. Jak widać rząd danego słowa dotrzymuje - dodał minister Kosiniak-Kamysz.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w urzędach pracy. Ministerstwo chce... Resort pracy chce poprawić efektywność urzędów pracy, by więcej osób znajdowało zatrudnienie.
Będą zwolnienia. Balcerowicz się nie dziwi i obwinia... Prognozy bezrobocia na przyszły rok, według najnowszego raportu, są bardzo złe. Oto przyczyny.
Duży koncern zwolni półtora tys. osób? Redukcja zatrudnienia wynika z sytuacji rynkowej, ale także z zakończeniem produkcji w Tychach modelu Panda Classic.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)