Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany na kolei. Już od początku września

0
Podziel się:

Od drugiego września wejdzie w życie zaktualizowany rozkład jazdy Kolei Śląskich. Zmiany są skutkiem prac remontowo-modernizacyjnych.

Zmiany na kolei. Już od początku września
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bETEZNhh

Od drugiego września wejdzie w życie zaktualizowany rozkład jazdy Kolei Śląskich. Zmiany są skutkiem prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe - podał przewoźnik. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 19 października tego roku.

_ Całe drugie półrocze 2013 r. to okres realizacji planu naprawczego, dlatego, niestety, nie możemy mówić o przywróceniu jakichkolwiek połączeń sprzed 1 czerwca. Jednak powróci dziewięć pociągów, które nie kursowały w okresie wakacyjnym - od 17 czerwca do 1 września _ - powiedział rzecznik KŚ Maciej Zaremba.

Ze względu na liczne remonty, prowadzone na linii Częstochowa-Katowice-Gliwice, część pociągów będzie kierowana objazdami. Nadal funkcjonować będzie trasa objazdowa przez Bytom. Inne objazdy na tej linii prowadzą przez Zabrze-Makoszowy, Sosnowiec Południowy i Mirów. Wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Porajem a Częstochową, za dwa pociągi przyspieszone. Autobusy będą się zatrzymywały przy stacji pośredniej Częstochowa Raków i będą skomunikowane z pociągami. Czas na przesiadkę to ok. 5 minut.

bETEZNhj

W nowym rozkładzie jazdy KŚ na tej linii znajdą się pociągi kursujące w dni robocze, które nie jeździły podczas przerwy wakacyjnej. Chodzi o pociąg Częstochowa-Gliwce o godz. 6.14, Gliwice-Katowice (g.10.11) i Katowice-Częstochowa (odjazd o godz. 16.08).

Zmiany dotyczą także linii Czechowice-Dziedzice-Oświęcim-Katowice, gdzie działa kolejowa komunikacja autobusowa. Aby pasażerowie mogli dojechać do pracy na godz. 7, poranny kurs relacji Oświęcim-Katowice zostanie wydłużony. Zamiast zatrzymywać się w Szopienicach, autobusy będą dojeżdżały do centrum Katowic i zatrzymywały się na przystanku przy ul. Mickiewicza. Z tego samego miejsca będą rozpoczynały kurs do Oświęcimia.

Na linii Tychy Lodowisko-Katowice-Sosnowiec Główny ze względu na remonty dwa pociągi (nr 9042, 9045) będą kursować w relacji skróconej w terminie 23 września - 4 października. Będzie to relacja Tychy Lodowisko-Katowice (zamiast Tychy Lodowisko-Sosnowiec Główny) oraz relacja Katowice-Tychy Lodowisko (zamiast Sosnowiec Główny-Tychy Lodowisko).

Od 9 do 16 września z poważnymi zmianami muszą liczyć się pasażerowie linii Katowice-Bielsko Biała-Żywiec Zwardoń. W tym czasie zamknięty będzie jednotorowy odcinek na tej trasie, co spowoduje czasowe wstrzymanie ruchu pociągów. Powodem zamknięcia jest remont jednego z przepustów.

bETEZNhp

_ W wyznaczonym terminie KŚ na odcinku Sól-Zwardoń wprowadzają zastępczą komunikację autobusową za wszystkie pociągi. Autobusy będą skomunikowane z pociągami w stacji Sól, umożliwiając przesiadkę i kontynuację podróży. Autobusy obsłużą te same stacje, co zastępowane przez nie pociągi _ - podał Zeremba.

Także na tej linii w rozkładzie znajdą się pociągi, które nie kursowały podczas przerwy wakacyjnej. Będą kursowały w dni robocze z Katowic do Bielska-Białej (odjazd o godz. 15.58) i z Bielska-Białej do Katowic (godz. 17.13)

Po wakacjach dodatkowe, kursujące w dni robocze, pociągi pojawią się także na linii Katowice-Mikołów-Orzesze-Rybnik-Rydułtowy-Racibórz. Chodzi o pociąg z Raciborza przez Rybnik do Katowic odjeżdżający o godz. 8.33 i w przeciwnym kierunku, odjeżdżający o 11.16.

_ Apelujemy do pasażerów, by sprawdzali rozkład przed każdą podróżą. W ten sposób unikną niemiłych niespodzianek _ - podsumował Zaremba.

bETEZNhq
Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w ustawie o transporcie kolejowym Zmiany zmierzają do unifikacji systemu kolei na terytorium wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.
PKP ukarane za niesprawny tabor Okazało się, że stan techniczny dziewięciu wagonów jest tak zły, że zagrażają one bezpieczeństwu ruchu kolejowego i pasażerów.
PKP Cargo na GPW pod koniec roku? Jeśli przewoźnik trafi na warszawski parkiet, będzie największą spółką z tej branży notowaną na europejskich giełdach.
bETEZNhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)