Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany na Ukrainie. Tymoszenko spotkała się z ambasadorami USA i UE

0
Podziel się:

Dyplomaci wspólnie z byłą premier przeanalizowali sytuację, wymienili opinie na temat możliwości wyjścia z kryzysu i priorytetów na tej drodze.

Zmiany na Ukrainie. Tymoszenko spotkała się z ambasadorami USA i UE
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)
bFgrNqiJ

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, zwolniona wczoraj z kolonii karnej, rozmawiała dziś o sposobach wyjścia Ukrainy z kryzysu z ambasadorem USA na Ukrainie Geoffrey'em Pyattem i z szefem przedstawicielstwa UE w Kijowie Janem Tombińskim.

Tombiński powiadomił, że na początku tygodnia do Kijowa przybędzie szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton. Jak podają służby prasowe partii Tymoszenko, Batkiwszczyna, dyplomaci wspólnie z byłą premier _ przeanalizowali sytuację, wymienili opinie na temat możliwości wyjścia z kryzysu i priorytetów na tej drodze _.

Zgodzili się, że wśród najważniejszych celów jest zapewnienie integralności terytorialnej Ukrainy i pociągnięcie do odpowiedzialności osób winnych śmierci ludzi podczas demonstracji antyrządowych w Kijowie.

bFgrNqiL

Tombiński przekazał Tymoszenko w imieniu Ashton zaproszenie na spotkanie z szefową dyplomacji UE w ukraińskiej stolicy. Tymoszenko zapowiedziała już, że wystartuje w maju w przedterminowych wyborach prezydenckich na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl

bFgrNqjm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)