Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w kierownictwie PiS nastapią po czerwcowym kongresie partii

0
Podziel się:

Według mojej oceny wejście Macierewicza do ścisłego kierownictwa partii byłoby wzmocnieniem.

Zmiany w kierownictwie PiS nastapią po czerwcowym kongresie partii
(PAP/Marcin Bielecki)

Po czerwcowym kongresie Prawa i Sprawiedliwości dojdzie do zmian w kierownictwie partii: w Komitecie Politycznym mogą pojawić się nowe twarze m.in. Antoni Macierewicz. Nie spodziewamy się jednak radykalnych zmian - mówią politycy PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował, że podczas czerwcowego kongresu partii zaproponuje zmianę w statucie, polegającą na skróceniu o rok upływających w 2014 kadencji władz Prawa i Sprawiedliwości.

Kongres wybierze prezesa i 120 członków Rady Politycznej. Według informacji PAP nikt w partii nie wyobraża sobie, aby prezesem nie pozostał nadal Kaczyński. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie miał kontrkandydata w wyborach na szefa ugrupowania.

Nowo wybrana Rada zbierze się w ciągu trzech miesięcy od kongresu. Do jej kompetencji należy wybór i odwoływanie, na wniosek prezesa PiS, wiceprezesów partii, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, skarbnika PiS i członków Komitetu Politycznego.

Według informacji PAP z kierownictwa partii, Joachim Brudziński pozostanie szefem Komitetu Wykonawczego, a Stanisław Kostrzewski skarbnikiem. Jak dowiedziała się PAP, zmiany będą dotyczyć Komitetu Politycznego, w którym zasiada obecnie 29 polityków i funkcji wiceprezesów, których jest teraz trzech.

- _ Uważam obecny kształt komitetu za optymalny. Bardzo dobrze się w tym kręgu pracuje. Jest szczelny, a wcześniej różnie z tym bywało _ - zaznaczył Brudziński. Nie wykluczył jednak, że mimo to możliwe są zmiany w komitecie albo w prezydium partii.

Dopytywany, czy we władzach mógłby znaleźć się Macierewicz, kierujący pracami parlamentarnego zespołu smoleńskiego, powiedział: _ Według mojej oceny jego wejście do ścisłego kierownictwa partii byłoby wzmocnieniem. Jeżeli taki wniosek padnie, podniosę za nim rękę _.

- _ Personalia to zawsze była kompetencja prezesa, który konsultuje z nami kandydatury. Nie było jeszcze rozmowy na ten temat _ - powiedział z kolei zasiadający w komitecie Karol Karski.

Dużych zmian nie spodziewa się europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - _ Wygrywamy w sondażach. Drużyny, która wygrywa, się nie przemeblowuje. Trener Kaczyński nie będzie więc pewnie specjalnie wymieniał piłkarzy. Skład jest stabilny, ale oczywiście jakieś zmiany mogą być, mamy szeroką ławkę rezerwowych _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
"Jesteśmy jedyną siłą, która może Polskę zmienić" Jarosław Kaczyński zapowiada likwidację gimnazjów i wprowadzenie zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom. To nie wszystko.
Kłopoty Platformy. To początek jej końca? Sondaż CBOS wskazuje na wygraną PiS. Na Prawo i Sprawiedliwość gotowe jest głosować 26 proc. ankietowanych, na PO 23 procent.
Zaskakujące wyniki badań poparcia partii politycznych Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłyby tylko cztery partie. Jak przestawia się czołówka?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)