Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w KRUS. Bielecki: rewoucji nie będzie

0
Podziel się:

Polityk podkreślił, że likwidacja KRUS nie wchodzi w grę, bo jest to system wypłacający emerytury socjalne.

Zmiany w KRUS. Bielecki: rewoucji nie będzie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETWiEsB

Szef Rady Gospodarczej przy premierze przyznaje, że nie będzie rewolucji w KRUS. Jan Krzysztof Bielecki mówił w radiowej Trójce, że podstawową sprawą dla zmian na wsi jest wprowadzenie rachunkowości w gospodarstwach rolnych.

Bielecki przyznał, że w tej sprawie istnieją zaległości wobec zapowiedzi rządu. Polityk podkreślił, że likwidacja KRUS nie wchodzi w grę, bo jest to system wypłacający emerytury socjalne.

Pytany o kolejne zmiany w systemie emerytalnym zapowiadane przez premiera, Bielecki stwierdził, że _ nie sądzi _ by rząd wycofał się z ograniczenia przywilejów dla pracujących w górnictwie. Szef rządu w expose zapowiadał, że ograniczone zostaną przywileje emerytalne niepracujących bezpośrednio przy wydobyciu w kopalniach.

bETWiEsD
Czytaj więcej w Money.pl
Reforma KRUS? Tak, ale nie wiadomo kiedy _ - W tej chwili mamy znacznie ważniejsze - także emerytalne - sprawy do załatwienia - _ powiedział Jacek Rostowski.
"Są kłopoty z reformą emerytur górniczych" _ Komplikacja wiąże się z precyzyjnym określeniem zawodów i stanowisk górniczych, których ewentualne zmiany miałyby dotyczyć _.
Negatywny wpływ reformy OFE na giełdę jest przeszacowany Rynki wcale nie obawiają się nowej reformy tak, jakby się wydawało niektórym komentatorom - pisze ekspert Deutsche Banku dla Money.pl.
bETWiEte
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)