Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w OFE. Inwestycje unijne ważniejsze niż emerytury?

0
Podziel się:

- Rozwiązanie proponowane przez rząd przesunięcia środków z OFE do ZUS jest dobre dla finansów publicznych - uważa szef Rady Gospodarczej przy premierze.

Zmiany w OFE. Inwestycje unijne ważniejsze niż emerytury?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUNlfVh

- _ Rozwiązanie proponowane przez rząd przesunięcia środków z OFE do ZUS jest dobre dla finansów publicznych _ - uważa Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarczej przy premierze i przekonuje do zmian w OFE.

Podkreślił, że bez zmian, ograniczone zostałyby możliwości rozwojowe Polski. - _ Stabilność finansów publicznych jest niezbędna do tego, żeby dalej wykorzystywać środki unijne. A każdy samorządowiec i każdy Polak wie, jak bardzo przyczyniły się one do zmiany jego najbliższego otoczenia. A to jest najważniejsze, żeby się Polska rozwijała, a nie żeby system emerytalny funkcjonował bez żadnej zmiany _ - mówi Bielecki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANA KRZYSZTOFA BIELECKIEGO:

Rządowy projekt przewiduje między innymi, że składki ubezpieczonych zainwestowane przez OFE w obligacje zostaną przejęte przez państwo, emerytury z OFE mają być wypłacane przez ZUS, oszczędności ubezpieczonych będą transferowane do ZUS w ciągu 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

bEUNlfVj

Konsultacje w sprawie projektu potrwają jeszcze tydzień.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUNlfVK
KOMENTARZE
(0)