Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w OFE jednak z poślizgiem?

0
Podziel się:

Projekt na początku marca trafi do parlament - twierdzi minister Michał Boni.

Zmiany w OFE jednak z poślizgiem?
(kprm.gov.pl)

Projekt zmian w transferach składek do Otwartych Funduszy Emerytalnych trafi do parlamentu na początku marca - powiedział minister Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera.

_ - Konsultacje społeczne w sprawie projektu zmian w OFE kończymy 24 lutego. Na początku marca projekt trafi do parlamentu. Mamy nadzieję, że parlament szybko się nim zajmie. Jeśli projekt nie wejdzie w życie 1 kwietnia, to będziemy wtedy mieli lekkie przesunięcie _ - powiedział Boni.

Premier Donald Tusk pod koniec 2010 roku poinformował, że składka przekazywana do OFE spadnie do 2,3 proc. z 7,3 proc., jakie fundusze emerytalne otrzymują obecnie, a 5 proc. składka będzie przekazywana na specjalne subkonta indywidualne w ZUS. Rząd chce, aby zmiany ustawowe weszły w życie od 1 kwietnia 2011 roku.
_ _

_ - Mamy nadzieję, że uda się wprowadzić zmiany w OFE od 1 kwietnia. Jeżeli się one przesuną, to o jeden miesiąc. Taki jest wariant 'B', ale to będzie ze szkodą dla finansów publicznych, podatników i przyszłych emerytur _ - powiedział wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;pomoga;w;redukcji;dlugu,208,0,767696.html) Zmiany w OFE pomogą w redukcji długu Dług publiczny w relacji do PKB ma spaść o 0,6 - 0,7 punktu procentowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t94063.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;nie;zdazy;z;ofe;beda;kolejne;ciecia,35,0,767011.html) Rząd nie zdąży z OFE. Będą kolejne cięcia? Każdy miesiąc opóźnienia zwiększa groźbę przekroczenia progu 55 proc. długu publicznego do PKB.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t86511.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rzad;w;koncu;szczerze;o;zmianach;w;ofe,120,0,766328.html) Rząd w końcu szczerze o zmianach w OFE Minister Boni podkreśla, że zmiany mają chronić finanse publiczne przed katastrofą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)