Notowania

zmiany w ofe
05.09.2013 09:49

Zmiany w OFE przejdą w formie ustawy?

Ścieżka przyjmowania rozwiązań w sprawie OFE będzie krótka - zapowiada rzecznik rządu Paweł Graś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ścieżka przyjmowania rozwiązań w sprawie OFE będzie krótka - zapowiada rzecznik rządu Paweł Graś. Będzie ona tematem dzisiejszego posiedzenia rządu - dodał Graś.

Rzecznik dodał, że konsultacje i debata w sprawie OFE trwała wiele miesięcy, więc nie powinno zdziwić szybkie tempo przyjmowania projektu. Zapewnił, że zarówno rząd, jak i przedstawiciele funduszy będą mieli czas, by przedstawić swoje argumenty. Zdaniem Pawła Grasia, przyjęcie nowych rozwiązań w sprawie OFE jest konieczne dla realizacji założeń budżetu.

Gabinet Donalda Tuska chce, by środki obligacyjne Otwartych Funduszy zostały przeniesione na subkonto w ZUS, a akcyjne pozostały w Funduszach. Obywatele będą mogli wybrać, gdzie chcą zbierać na emeryturę. Zmiany mogłyby wejść w życie w przyszłym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/m280219.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/moodys;zmiany;w;ofe;maja;plusy;i;minusy,190,0,1376190.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Moody's: Zmiany w OFE mają plusy i minusy Proponowane przez rząd zmiany w OFE na krótką metę pomogą budżetowi - oceniają analitycy agencji ratingowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m277432.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;o;ofe;kilka;spraw;trzeba;wyjasnic,145,0,1376145.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rostowski o OFE: Kilka spraw trzeba wyjaśnić _ To wyważone, precyzyjne rozwiązanie bez nacjonalizacji. _ Tak rządowe plany zmian w OFE reklamuje Jacek Rostowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/m259514.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;konstytucyjne;minister;dementuje,99,0,1376099.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zmiany w OFE konstytucyjne? Wątpliwości Konfederacja Pracodawców Polskich Lewiatan uważa, że umorzenie części obligacyjnej OFE i przekazanie środków z funduszy do ZUS-u jest niekonstytucyjne.
Tagi: zmiany w ofe, ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz