Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w TVP. Znane dziennikarki odchodzą

0
Podziel się:

Iwona Schymalla została odwołana ze stanowiska szefowej TVP1. Z kierowania zespołem Wiadomości zrezygnowała Małgorzata Wyszyńska.

Zmiany w TVP. Znane dziennikarki odchodzą
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

Iwona Schymalla została odwołana ze stanowiska szefowej TVP1. Nowy dyrektor anteny ma zostać wyłoniony w drodze konkursu i powołany do końca 2011 r. Z kierowania zespołem _ Wiadomości _ zrezygnowała Małgorzata Wyszyńska; zastąpi ją Karol Małcużyński.

Jak poinformowała rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska, prezes TVP Juliusz Braun postanowił, że do czasu powołania nowego dyrektora Jedynki anteną pokieruje dotychczasowy zastępca Schymalli - Andrzej Godlewski. Dodała, że Schymalla otrzymała propozycję objęcia innego stanowiska w spółce.

Pytana o powody odwołania Schymalli rzeczniczka TVP powiedziała, że _ zarząd miał większe oczekiwania w stosunku do anteny _.

_ Telewizja Polska rozpoczyna dziś oficjalną procedurę naboru na stanowiska dyrektora Jedynki _ - dodała. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do końca listopada. Kandydaci mają mieć co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w mediach na stanowiskach redakcyjnych i co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych (preferowani będą nadawcy telewizyjni).

Z kolei rezygnację z kierowania zespołem _ Wiadomości _ złożyła w piątek Małgorzata Wyszyńska; rezygnacja została przyjęta. Od soboty jej obowiązki przejmie Karol Małcużyński, który od lipca br. kieruje działem zagranicznym Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP. Jak powiedziała Stempień-Rogalińska, decyzję co do przyszłości kierownictwa _ Wiadomości _ podejmie już nowy dyrektor TVP1.

W lipcu br. Schymalla złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Jedynki. Jak tłumaczyła, z powodu sposobu _ wewnętrznego funkcjonowania spółki _. Później rezygnację wycofała. Media spekulowały wtedy, że powodem jej rezygnacji były naciski na _ Wiadomości _ za zbyt małe eksponowanie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Miało chodzić m.in. o to, że w głównym wydaniu programu nie poinformowano o wizycie prezydenta w Austrii. Uwagi takie miał zgłaszać Godlewski - znajomy doradcy prezydenta ds. polityki zagranicznej Jaromira Sokołowskiego. Informacjom tym zaprzeczały zarówno Kancelaria Prezydenta i redakcja _ Wiadomości _, jak i Schymalla i Godlewski.

O kondycji TVP czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/34/t155170.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/przedpremierowe;odcinki;tvp;na;ipla,241,0,896497.html) Przedpremierowe odcinki TVP na ipla Internauci zobaczą archiwalne produkcje oraz najnowsze, jesienne seriale jeszcze przed emisją telewizyjną. Pierwsze tytuły ukażą się już dzisiaj.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t46573.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/telewizja;polska;coraz;blizej;cyfrowego;nadawania,136,0,881800.html) Do tego dnia trzeba wymienić telewizory TVP podpisała umowę zw sprawie uruchomienia pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/142/149134_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/satanista-w-publicznej-telewizji-nergal-jurorem,0,866909.html) TVP stawia na Nergala. Będzie śpiewał? To już pewne - znany z podarcia Biblii i romansu z Dodą Adam Darski zostanie jurorem najnowszego muzycznego show TVP2.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)