Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w wojsku. Projekt reformy dowodzenia trafi do parlamentu

0
Podziel się:

Na wiosnę do parlamentu trafi projekt reformy dowodzenia polską armią. Zapowiedział to w radiowej Jedynce minister obrony.

Zmiany w wojsku. Projekt reformy dowodzenia trafi do parlamentu
(Reporter)
bECkvoRN

Na wiosnę do parlamentu trafi projekt reformy dowodzenia polską armią. Zapowiedział to w radiowej _ Jedynce _ minister obrony.

Tomasz Siemoniak mówił, że do końca stycznia potrwają ocena skutków tych regulacji i wyliczenia finansowe, a w przyszłym miesiącu projekt ma przyjąć Rada Ministrów. Minister mówił, że istotą nowych przepisów jest zmniejszenie struktur i etatów i ujednolicenie dowództwa na czas wojny i pokoju.

Między innymi dlatego ma być powołany między innymi Naczelny Dowódca, a jego obowiązki będzie prawdopodobnie pełnił dowódca operacyjny. Ponadto szef Sztabu Generalnego ma bezpośrednio podlegać ministrowi obrony.

bECkvoRP

Zdaniem ministra, na taką reformę nie jest za późno. Jak mówił, jej wcześniejsze plany porzucono w dużej mierze dzięki zaangażowaniu Polski w Iraku i Afganistanie. Według Tomasza Siemoniaka, teraz jest odpowiedni moment na zmianę, bo Polska armia doczekała się już uzawodowienia. Gość Jedynki zapewnił też, że wszystkie zapisy w reformie są zgodne z konstytucją.

Czytaj więcej w Money.pl
Premiują za rozminowanie Żołnierzy nadal dobiera się tak, jak to robił porucznik Olgierd Jarosz z serialu _ Czterej pancerni i pies _.
Minister ogłosił zmiany w armii i wielkie zakupy Żołnierze będą mieli wpływ na jakość uzbrojenia. _ Nie chcę łagodzić przepisów antykorupcyjnych _ - zastrzega szef MON.
Deklaracja ministra. Do Mali mogą pojechać... Od kilku do kilkunastu instruktorów wojskowych z Polski może wziąć udział w unijnej misji w Mali - uważa minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
bECkvoSq
KOMENTARZE
(0)