Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znaczek Poczty Polskiej nagrodzony we Włoszech

0
Podziel się:

To nie pierwsze tego typu wyróżnienie dla rodzimej poczty.

Znaczek Poczty Polskiej nagrodzony we Włoszech
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Znaczek wydany przez Pocztę Polską uznano za najpiękniejszy na świecie spośród wszystkich, jakie wyemitowano w 2013 roku. Taki jednogłośny werdykt ogłosiło jury podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy).

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 lipca w Asiago na północy Włoch. Nagrodę dla Poczty - Granx Prix - Medal Prezydenta Republiki Włoskiej, który objął konkurs patronatem, odebrała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej, oraz Zuzanna Schnepf-Kołacz, wicekonsul RP we Włoszech.

Znaczek zaprojektowany przez artystkę plastyk Agnieszkę Sancewicz wydano z okazji 455. rocznicy powstania Poczty Polskiej. Przedstawia on słoje przeciętego pnia dębu symbolizujące wielowiekową tradycję firmy. - _ Dąb to drzewo królewskie, sadząc dąb możemy być pewni, że jego widokiem będą się cieszyć kolejne pokolenia _ - powiedziała autorka projektu.

Tytuł _ najpiękniejszego znaczka na świecie _ jest kolejnym wyróżnieniem dla Poczty Polskiej w tym konkursie. W ubiegłych latach nagrodzono wydaną w 2012 r. zieloną, pachnącą jałowcem emisję z żubrem. W 2009 r. uznanie zyskała związana z dniem zakochanych emisja _ Kocham Cię _; w 2008 r. wyróżniono emisję upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie, w 2007 r. - _ Dzień Ziemi w Polsce _ , a w 1982 r. znaczek _ Piękna jesteś rzeko Wisło _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)