Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wto
10.04.2013 13:17

Znacznie niższa prognoza globalnego wzrostu w handlu

Światowa Organizacja Handlu (WTO) obniżyła prognozę w 2013 roku do 3,3 proc. z 4,5 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(aldomurillo/iStockphoto)

Światowa Organizacja Handlu (WTO) obniżyła prognozę globalnego wzrostu handlu w 2013 roku do 3,3 proc. z 4,5 proc. Według jej wyliczeń w 2012 r. wzrost ten wyniósł 2,0 proc. i był najniższy od 1981 r., gdy zaczęto publikować ten wskaźnik.

Cytowany przez agencję Reuters dyrektor generalny WTO Pascal Lamy ostrzegł, że 2013 rok może okazać się gorszy niż oczekiwano, zwłaszcza z powodu ryzyka związanego z kryzysem w strefie euro i próbami ograniczenia handlu przez niektóre kraje.

_ Zagrożenie protekcjonizmem może być większe niż kiedykolwiek od początku kryzysu, ponieważ inne wypróbowane sposoby przywrócenia wzrostu uznano za niewystarczające _ - powiedział Lamy na konferencji prasowej w Genewie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten kraj nie poprosi UE o pomoc. Dlaczego? Słowenia nie prosiła o pomoc finansową i nie mamy żadnych przesłanek, by sądzić, że o taką pomoc poprosi - powiedział dzisiaj szef KE Jose Barroso.
Portugalia straciła 320 mln euro. Na czym? Portugalia straciła w pierwszym kwartale tego roku 320 mln euro na dewaloryzacji złota. Wartość portugalskich rezerw tego metalu zmalała od stycznia do marca o blisko 2 proc.
Mimo kryzysu, nadal chcą euro Tylko 27 proc. respondentów chciałoby powrotu do dawnego środka płatniczego - niemieckiej marki - informuje gazeta Handelsblatt.
Kryzys uderza w milionerów. Na co narzekają? Coraz częściej biura nieruchomości wystawiają na sprzedaż drogie wille. Znani aktorzy i piosenkarze musieli pozamykać swoje hotele i restauracje.
Tagi: wto, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz