Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.05.2005 17:17

Znamienna data i godzina - 13 maja 17.17

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że ogłoszenie decyzji o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II właśnie 13. maja nie jest przypadkowe. 13.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że ogłoszenie decyzji o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II właśnie 13. maja nie jest przypadkowe.

13. maja 1917 roku, o godzinie 17:17 miały miejsce Objawienia Fatimskie. Z kolei 13. maja 1981 roku, także o 17:17 - dokonano zamachu na Jana Pawła II. "Benedykt XVI doskonale ten dzień i te fakty pamięta. Sądzę, że wybrał wręcz ten dzień, 24. rocznicę zamachu, by powiedzieć: możemy rozpocząć beatyfikację" - mówi ksiądz Józef Kloch.

Proces beatyfikacyjny toczy się zawsze w miejscu, gdzie kandydat na ołtarze zmarł, czyli w tym wypadku w Watykanie. Jednak część tego procesu będzie się toczyć także w Krakowie. Jest to proces zwany rogatoryjnym, jako że właśnie tam Karol Wojtyła został wyświęcony na kapłana, a później na biskupa.

Odpowiedzialnym za proces beatyfikacyjny Jana Pawła II jest kardynał Camillo Ruini, który jako wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej wystąpił do Benedykta XVI o jego rozpoczęcie. Stało się to 28. kwietnia.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz