Notowania

wizy do usa
04.06.2011 06:55

Zniesienie wiz dla Polaków - Obama popiera

Projekt ustawy wniesiony niedawno do Kongresu zmienia kryteria wprowadzenia ruchu bezwizowego do USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Biały Dom zapewnił, że nadal popiera zniesienie wiz USA dla Polaków, co może umożliwić ustawa, której projekt wniesiono niedawno do Kongresu.

Ustawa, sponsorowana przez senatorów Barbarę Mikulski i Marka Kirka oraz kongresmana Mike'a Quigleya, zmienia kryteria przystąpienia do programu ruchu bezwizowego do USA - miałby o tym decydować nie odsetek odmów wiz, jak obecnie, lecz odsetek tzw. overstays, czyli nielegalnych przedłużeń pobytu w USA. Mogłoby to przyspieszyć zniesienie wiz dla Polaków.

- _ Jestem pewna, że temat ten nie zniknie, ponieważ polsko-amerykańska społeczność w USA ma w tej sprawie silne przekonania. Będziemy się skupiać na sprawie wiz we współpracy administracji z Kongresem _ - powiedziała w piątek doradczyni prezydenta Obamy ds. Europy Środkowej Elizabeth Sherwood-Randall.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t124637.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zniesienie;wiz;dla;polakow;to;dla;obamy;priorytet,250,0,731386.html) Zniesienie wiz dla Polaków to dla Obamy priorytet
W liście do wspomnianych legislatorów prezydent zapewnił o swym poparciu dla tej ustawy. Zapytana, czy prezydent poprze ją także na spotkaniu z przywódcami Kongresu z obu partii, pani Sherwood-Randall nie udzieliła jednak wyraźnej odpowiedzi.

- _ Oświadczyliśmy, że popieramy ustawę. Będziemy nadal pracować nad tym, by zapewnić, że będzie postęp. Ostatecznie jednak to jest coś, co będą musiały zrobić władze ustawodawcze _ - powiedziała.

Były ambasador USA w Warszawie Victor Ashe powiedział wcześniej, że Obama powinien lobbować za ustawą w Kongresie, poruszając sprawę wiz na spotkaniach z liderami obu izb - zwykle bowiem schodzi ona na drugi plan, zepchnięta przez inne problemy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t86359.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zniesienie;wiz;do;usa;msz;powsciagliwe,139,0,790155.html) Zniesienie wiz do USA? MSZ powściągliwe Amerykańscy politycy pracują nad ponadpartyjną ustawą w tej sprawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t134879.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;chce;zniesienia;wiz;do;usa,127,0,791679.html) Putin chce zniesienia wiz do USA Premier Rosji rozmawiał o tej sprawie z wiceprezydentem USA Joe Bidenem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t140312.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;realne;szanse;na;zniesienie;wiz,171,0,840619.html) Komorowski: Realne szanse na zniesienie wiz Obama jest już po wstępnych rozmowach z amerykańskim Kongresem, mówi prezydent.
Tagi: wizy do usa, Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz