Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Znów walczymy o papierową redukcję długu publicznego

0
Podziel się:

Minister Rostowski spotka się z komisarzem Ollim Rehnem.

Znów walczymy o papierową redukcję długu publicznego
(kprm.gov.pl)

Minister finansów Jacek Rostowski spotka się dziś po południu w Brukseli z komisarzem do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehnem. Tematem rozmowy będzie reforma emerytalna, której koszty podwyższają wskaźniki długu publicznego i deficytu finansów publicznych.

Polska już teraz wykazuje przyszłe zobowiązania wobec emerytów i zabiega by mogła na stałe je odliczać od długu i deficytu. Nasz kraj przekonuje Komisję Europejską, że jesteśmy karani za dobry system. Jednocześnie Europa przestrzega nas przed zmianami w funkcjonowaniu OFE, do których przymierza się rząd.

POSŁUCHAJ RELACJI Z WALKI O ZMIANĘ LICZENIA DŁUGU:

Polska obecnie znacznie przekracza dozwolony 3-procentowy limit deficytu finansów publicznych i Komisja prowadzi przeciwko niej postępowanie. Z najnowszych gospodarczych Brukseli wynika, że w tym roku deficyt wyniesie 7,9 procent PKB. Rośnie też ciągle dług publiczny, który za dwa lata ma się zbliżyć do dozwolonych 60 procent PKB. Przy takich wskaźnikach trudniej będzie Polsce w przyszłości spełnić kryteria wejścia do strefy euro.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)