Notowania

Znowu tłok w pociągach. Brakuje miejsc

Jeśli nie kupiliśmy wcześniej biletu z rezerwacją miejsca, to musimy się liczyć z tym, że nie będziemy mieć miejsca siedzącego - ostrzega PKP Intercity.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Michalik/CC/Wikipedia)

Są ograniczenia techniczne jeśli chodzi o zwiększanie liczby pociągów i wagonów - tak PKP Intercity tłumaczy się z tłoku na peronach i w samych pociągach.

Rzecznik spółki Małgorzata Sitkowska powiedziała IAR, że na święta przygotowano dodatkowe połączenia, a te najpopularniejsze zostały powiększone o dodatkowe wagony. Dodatkowo sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

- Na tych najbardziej popularnych liniach robimy to i cały czas sytuacja jest monitorowana. Jeżeli mamy taki sygnał i jest taka możliwość, żeby dołączyć wagon - to robimy to. Dzisiaj jest na pewno wzmożony ruch przewozów pasażerskich i znacznie większa liczba ludzi wraca do domów lub wyjeżdża - powiedziała rzeczniczka.

POSŁUCHAJ RZECZNICZKI PKP INTERCITY:

Małgorzata Sitkowska dodała, że jeżeli tylko będzie taka techniczna możliwość, to do jadących pociągów na pewno zostaną dołączone dodatkowe wagony.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t133854.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nowy;rozklad;jazdy;znikaja;pociagi,131,0,785795.html) Nowy rozkład jazdy. Znikają pociągi W Polsce na jednego pracownika kolei przypada 2 tys. pasażerów. W Czechach 4 tys, a w Niemczech 8 tys.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t124018.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/szygulski;tusk;obiecywal;cuda;kolej;rzeczywiscie;ich;potrzebuje,252,0,785916.html) Szygulski: Tusk obiecywał cuda. Kolej rzeczywiście ich potrzebuje Zmienił się wiceminister i prezes PKP a pociągów ciągle ubywa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/obiecuja;odszkodowania;za;spoznione;pociagi,119,0,810103.html) Obiecują odszkodowania za spóźnione pociągi Resort infrastruktury chce, by pasażerowie otrzymywali odszkodowanie, jeśli pociąg spóźni się więcej niż godzinę.
Tagi: rozkład jazdy pociągów, pkp intercity, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz