Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Zobacz, co czuła Anna Kalata kiedy kusił ją Pawlak

0
Podziel się:

Była minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego wraca do polityki.

Zobacz, co czuła Anna Kalata kiedy kusił ją Pawlak
(Jan KUCHARZYK/East News)
bEUwJygR

Money.pl: Tańczyła Pani w _ Tańcu z gwiazdami _, była aktorką Bollywood, do tego Pani śpiewa. Jednak zdecydowała się wrócić do polityki. Dlaczego?

*Anna Kalata, minister pracy i polityki społecznej w rządzie PiS - Samoobrona - LPR: *Dlatego, że ta zmiana, która się we mnie dokonała i ten _ wiatr zmian _, który przetoczył się przez moje działania chciałabym przenieść na polską politykę i gospodarkę. Chciałabym je pozytywnie odmienić.

Była Pani w Samoobronie, w koalicyjnym rządzie PiS, Samoobrony i LPR ministrem pracy i polityki społecznej. Czy ta zmiana wizerunku niesie za sobą także zmianę poglądów politycznych?

Ta zmiana co najwyżej mocniej moje poglądy rozwinęła. One ewoluowały w kierunku lekko liberalnym, jeśli chodzi o swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, czy politykę gospodarczą.

bEUwJygT

Cały czas jednak jestem wierna trosce o sprawy społeczne, bardzo drogi jest dla mnie człowiek i wszystkie działania ukierunkowane na stworzenie warunków do poprawy jego życia, to chciałabym realizować w mojej pracy.

Jest Pani prezesem Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej, czy są jakieś doświadczenia, które Pani tam zdobyła a będzie chciała wykorzystać w polskiej polityce?

*Polskie Stronnictwo Ludowe promuje kobiety? Czytaj w Money.pl Tajna broń PSL w wyborach to blondynka *W polityce indyjskiej bardzo dużą rolę odgrywają kobiety. Na poziomie lokalnym aż 50 procent radnych, jeśli by porównywać z polskimi realiami, to kobiety. Nie wspominając o tym, że prezydentem Indii jest kobieta, szefem największej partii, która rządzi już drugą kadencję też jest kobieta.

Może także to zainspirowało mnie i zachęciło do podjęcia takiej decyzji, że teraz jest czas przekazać tę siłę zmian, która we mnie jest dla polskiej polityki.

bEUwJygZ

Chce Pani stać się głosem polskich kobiet w Senacie i przekonać je do aktywności politycznej?

Bardzo chciałabym i czułabym się zaszczycona reprezentując sprawy kobiet.

Nie boi się Pani klątwy _ Tańca z gwiazdami _? Ktoś w sieci o tym napisał, że politycy którzy występowali w tym programie, w następnych wyborach uzyskali wynik na poziomie śmieszności. Przykład Krzysztof Bosak i Sandra Lewandowska.

Nie analizuję tego w taki sposób. Chciałabym podjąć walkę w tych wyborach o mandat, dlatego, że po prostu chcę pracować dla ludzi. Jestem w stanie przekazać tutaj swoje umiejętności i doświadczenie, które zdobyłam zarówno wcześniej jak i w czasie tych ostatnich 4 lat. Mogę zrobić dużo, jestem o tym przekonana.

Na drugiej stronie, czytaj czy Anna Kalata wystartuje z list PSL i jak ocenia ich rządy

bEUwJyha

Wystartuje Pani z list PSL?

Na razie wiem jedno na pewno, będę startować do Senatu jako kandydatka bezpartyjna. Jeśli chodzi o PSL, dostałam propozycję, analizuję ją, ale nie podjęłam jeszcze żadnej decyzji w tym zakresie.

Nie podoba się Pani PSL?

Nie, wręcz przeciwnie. Uważam, że PSL jest bardzo postępową partią, bardzo nowoczesną z odpowiadającą mi wrażliwością społeczną. Zwraca się w kierunku nowego elektoratu, który jest również bardzo mi bliski.

bEUwJyhb

A jak Pani ocenia tecztery lata rządów PSL z PO?

Bardziej szczegółowo będę to omawiać na konferencji prasowej, kiedy już podejmę decyzję co do startu z list PSL.

Zobacz zdjęcia - tak zmieniała się Anna Kalata [ ( http://www.iwoman.pl/i/art/180/t111284.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/kalata;niestraszny;mi;bollywood;ani;taniec;z;gwiazdami,121,0,679289.html) Niestraszny mi Bollywood ani Taniec z Gwiazdami Ile czasu daje sobie Pani na decyzję?

Kilka dni, a może nawet tygodni. Dzisiaj trudno jest mi ją podjąć.

bEUwJyhc

Ale procentowo przeważa na _ TAK _ czy na _ NIE _ dla propozycji Waldemara Pawlaka?

Dopiero przedwczoraj dostałam propozycję, teraz analizuje program polityczny PSL i działania tej partii przez te 4 lata. Słuszną decyzję, mam nadzieję, podejmę wkrótce.

Rozmawiamy ze sobą i jest Pani ciągle uśmiechnięta, a polska polityka to raczej niewesoła dziedzina. Nie obawia się Pani do niej wracać?

Może także w tym zakresie uda mi się coś zmienić. Polityka nie musi, nawet nie powinna, być smutna. Ale na poważnie, to polityka musi być odpowiedzialna i skuteczna i to jest najważniejsze. Politycy w pełni zaangażowania powinni pracować dla swoich wyborców i realizować to do czego się zobowiązali w kampanii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t127405.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gras;kaczynski;rzucil;sie;na;chlopow;to;rozpacz,179,0,876211.html) Graś: Kaczyński rzucił się na chłopów. To rozpacz Raport smoleński bez pośpiechu, choć wiemy jak powinien wyglądać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;czym;tusk;i;kaczynski;przebija;loda,87,0,876375.html) Zwoliński: Czym Tusk i Kaczyński przebiją loda? Solidarność wie, że w czasie kampanii wyborczej tylko frajerzy siedzą cicho.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t141804.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wystartuja;bo;czlowiek;jest;najwazniejszy,28,0,849436.html) Wystartują, bo "człowiek jest najważniejszy" To hasło, z którym PSL pójdzie do wyborów. W kampanii chcą się skupić na bezpieczeństwie socjalnym i energetycznym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ludowcy;skupia;sie;na;listach;i;hasle,169,0,849321.html) Ludowcy skupią się na listach i haśle Sawicki: My nie bawimy się w polityczne transfery, ale jesteśmy otwarci na ciekawych kandydatów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t97431.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;mozemy;powtorzyc;wyborczy;sukces,71,0,821063.html) Pawlak: Możemy powtórzyć wyborczy sukces Na pomocniczość, budowanie wspólnoty i solidarność stawia w programie wyborczym PSL.
bEUwJyhu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)