Notowania

kradzież biżuterii
14.05.2012 14:42

Żonie włoskiego jubilera ukradziono biżuterię za 10 mln euro

W Mediolanie okradziono przedstawicielkę, znanej rodziny jubilerskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CrazyD/iStockphoto)

Biżuterię wartości 10 milionów euro ukradli żonie znanego jubilera w Mediolanie złodzieje, którzy uderzyli samochodem w jej auto i zabrali kasetkę z precjozami z przedniego siedzenia. Według śledczych stłuczka i kradzież były precyzyjnie przygotowane.

Policja poinformowała, że do zuchwałej kradzieży doszło w niedzielę wieczorem w centrum stolicy Lombardii, gdy przedstawicielka rodziny jubilerskiej Buccellati wracała do domu z niezwykle cennymi kosztownościami, jakie kupiła na aukcji starej biżuterii.

Kiedy w jej samochód uderzył inny, była przestraszona i zdenerwowana. Ten moment wykorzystali złodzieje. Podeszli do niej, by przeprosić za stłuczkę i jednocześnie otworzyli drzwi, zabierając cenne przedmioty.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że sfingowane zderzenie było dokładnie opracowane, o czym świadczy to, że za żoną jubilera jechały dwa samochody; jednym spowodowano zderzenie, a drugim złodzieje uciekli z łupem.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomysł na biznes: Zrobią z ciebie jubilera Wytwórnia Antidotum prowadzi trzyletnie kursy z robienia biżuterii. - _ Nauczymy nawet osoby bez talentu, oby tylko chciały _ - mówi właścicielka szkoły Alina Tyro-Niezgoda.
Dla fiskusa przygotowali koktajle mołotowa Media informują, że podatki stają się kwestią porządku publicznego w kraju.
Tagi: kradzież biżuterii, biżuteria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz